Kıran-11 operasyonu başladı! 1260 personel katılıyor

İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır Lice bölgesinde Kıran 11 Narko Terör operasyonu başlatıldı. Operasyona, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan bin 260 personel katıldı.

Kıran-11 operasyonu başladı! 1260 personel katılıyor

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

''Diyarbakır İli Lice bölgesinde, Bölücü Terör Örgütünün kış üslenmesine girmesini engellemek, bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek, gençlerimizi hedef alan uyuşturucu tacirlerini yakalamak ve terörün finans kaynaklarını yok etmek maksadıyla Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığınca ''KIRAN-11 DİYARBAKIR-LİCE BÖLGESİ NARKO-TERÖR OPERASYONU'' başlatılmıştır.

Bahse konu operasyonda, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.260) personel [(80) operasyonel tim] görev almaktadır.

Ayrıca, 2019 yılında yurt içinde yürütülen narko-terör operasyonları kapsamında (23) ton toz esrar, (20) ton kubar esrar maddesi ve (40 milyon) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.


 
Terörün ve finans kaynaklarının tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen ''KIRAN'' operasyonları, halkımızın desteği kararlı bir şekilde başarı ile devam etmektedir''

DHA

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2019, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.