Kent konseylerinden 'SURİYELİ' çalıştayı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Hasan Soygüzel, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Yalova, Çanakkale, Şanlıurfa ve Gebze Kent Konseyleri başkanları ile birlikte Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret etti.

Kent konseylerinden 'SURİYELİ' çalıştayı
banner150

 

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Hasan Soygüzel, Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen ve Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan, Gaziantep, Kahramanmaraş, Yalova, Çanakkale, Şanlıurfa ve Gebze Kent Konseyleri başkanları ile birlikte Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret etti. 

 

Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin yaptığı çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler veren Dönem Başkanı Hasan Soygüzel, çeşitli iller bazında çevreden, ulaşıma,  imar konularından engellilerin sorunlarını kadar geniş bir yelpazede çeşitli projeler geliştirdiklerini ifade etti.  Soygüzel, Nisan ayının ilk haftasında, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Mersin, Osmaniye ve Şanlıurfa Belediye Başkanları ile bu illerin kent konseyleri başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla, “Suriyeli Sığınmacıların Mevrut Durumlarının” ayrıntılarıyla ele alınacağı bir çalıştay gerçekleştireceklerini söyledi.

 

 

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Hasan Soygüzel ve diğer illerin kent konseyleri başkanlarının ziyaretlerinden büyük mutluluk duyduğunu kaydeden ve çalışmalarında başarılar dileyen Vali Mustafa Büyük, "Adana’da misafir ettiğimiz Suriyeli kardeşlerimizin, eğitim, sağlık, beslenme, barınma ve diğer tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.  Kent konseylerimiz, daha mutlu şehirler oluşturulmasında ve yaşanan eksikliklerin giderilmesinde önemli bir misyon üstleniyor. Bizler de kent konseylerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla daima işbirliği içinde olmaya büyük önem veriyoruz. İlimizde düzenleyeceğiniz bu çalıştayın hayli verimli ve yararlı olacağına inanıyor, toplumsal odaklı çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

 

Türkiye Kent Konseyi heyetinin Vali Büyük’ü ziyaretleri, kentlerin ortak sorunları ve çözüm yolları hakkında çeşitli görüşlerin dile getirilmesiyle sürdü.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2015, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.