Kavak budarken elektrik akımına kapılan bir kişi öldü!

Adana Yüreğir ilçesine marangozluk yapan 35 yaşındaki Halis Oğurlu, sulama kanalı kenarındaki kavak ağacını budarken budadığı dalın yüksek gerilim teline çarpması sonucu elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

Kavak budarken elektrik akımına kapılan bir kişi öldü!

Adana'nın Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, marangozluk yapan Halis Oğurlu (35) işten geldikten sonra sulama kanalı kenarındaki kavakları budamaya başladı. Bir süre çalışan Oğurlu'nun kestiği bir dal yüksek gerilim hattına değince akıma kapıldı. Oğurlu, akıma kapıldıktan sonra sulama kanılana düştü. Olayı görenler hemen Oğurlu'yu kanaldan çıkartıp ambulans çağırdı. Gelen ambulans ile Adana Şehir Hastanesine kaldırılan Oğurlu hayatını kaybetti. Adli tıp kurumu morguna kaldırılan Oğurlu, otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak toprağa verildi.

Oğurlu'nun kuzeni Haşim Oğurlu, yüksek gerilim hattının telinin çok aşağıda olduğunu, çöp arabasının bile geçmekte zorlandığını, kuzeninin bu nedenle hayatını kaybettiğini, başka canların ölmemesi için önlem alınması gerektiğini söyledi.

KAYNAK: İHA

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 09:06
banner70
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER