Kardeşlerin ölümüne neden olan sürücüye ceza!

Pendik’te 2 kız kardeşe çarparak ölümüne neden olan araç sürücüsü, “taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma” suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası aldı

Kardeşlerin ölümüne neden olan sürücüye ceza!

Pendik’te 2 kız kardeşe çarparak ölümüne neden olan araç sürücüsü, “taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma” suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası aldı.

Pendik’te 18 Temmuz 2017 tarihinde 22 yaşındaki Tuğba Özdemir ve 21 yaşındaki Tuğçe Özdemir kardeşler iş başvurusu yaptıktan sonra evlerine gitmek için yola çıktı. Kız kardeşler kaldırımda yürüdüğü sırada Dursun Hazır'ın hakimiyetindeki otomobil önce yol kenarındaki araca ardından kız kardeşlere çarptı. Kazada, Tuğba ve Tuğçe kardeşler hayatını kaybetti. 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından otomobil şoförü Dursun Hazır hakkında “taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma” suçundan dava açıldı. 

"VİRAJA AŞIRI HIZLI GİRDİ, TAM VE ASLİ KUSURLU"

Hazırlanan iddianamede, şoförün önce bir araca, ardından da yolun kenarında bulunan Tuğba ve Tuğçe Özdemir'e çarptığı anlatıldı. Tuğba Özdemir'in olay yerinde, Tuğçe Özdemir'in ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtildi. Dursun Hazır'ın çift yönlü bölünmüş yolda rampa aşağıya Pendik yönüne doğru viraja aşırı hız ile girdiği, şehir içi seyir kurallarına uymadığı ve kazanın meydana gelişinde tam ve asli kusurlu olduğu kaydedildi. 

5 YIL 10 AY HAPİS CEZASI

Anadolu 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılama sonucunda otomobil şoförü Dursun Hazır, “taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma” suçundan 7 yıl hapse çarptırıldı. Mahkeme, cezada 'iyi hal' indirimi uygulayarak, sanığın 5 yıl 10 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti. 

Kaza anı ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.