Karakoldaki dayak kamerada

Polisin aracını belge göstermeden aramak istemesi üzerine çıkan tartışmada bir kişi, darp edildiğini iddia etti.

Karakoldaki dayak kamerada
banner150

 

Oğlunun bıçaklanması sebebiyle gittiği polis karakolunda dayak yediğini iddia eden bir kişi suç duyurusunda bulundu. O anlar ise polis merkezinin güvenlik kamerasına yansıdı.

 

İddiaya göre, merkez Yıldırım ilçesi Yavuzselim Mahallesi’nde ikamet eden Birol Demirci, 16 yaşındaki oğlu Cem Demirci, 15 Ağustos 2014 günü tartıştığı K.Ç. isimli arkadaşı tarafından bıçaklanması üzerine Yavuzselim Polis Merkezi’ne gitti. Burada polisin aracını belge göstermeden aramak istemesi üzerine çıkan tartışmada Demirci, darp edildiğini iddia etti. Avukat bekleme odasına götürüldüğünü ifade eden Demirci, daha sonra hastaneye giderek rapor aldı.

 

Polis merkezi önündeki güvenlik kameralarını savcılık talimatı ile alan Demirci, polislerden şikayetçi oldu. Olaya karıştığı tespit edilen polis memurları M.S., A.K., T.T. ve M.Ö.’nün ifadesine başvurulurken, polis memurları da Demirci’den şikayetçi oldu. Demirci hakkında Bursa 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ’Görevli memura direnmek, görevini engellemek’ suçundan dava açıldı.

 

Olayı anlatan Demirci, "15 Ağustos 2014 günü çocuğum bıçaklandığı için karakola gittim. Çocuğumu bıçaklayan çocuğun babası tanıdık polislere, aracımda silah olduğunu söylemiş. Polisler bana aracım aranacağına dair bir belge gösterdiler. Bende belgeye baktığımda ismim ve aracımın plakası yazmıyordu. Bu belge değil gerçek belge getirin dedim. Sizi savcılığa şikayet edeceğim deyince beni polisler darp etti. Adalet istiyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2015, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.