Kamyon kasasında 42 mülteci yakalandı

Bağcılar’da 42 Pakistanlı mülteci, balık istifi halinde seyahat ettikleri kamyon kasasında polis ekipleri tarafından yakalandı

Kamyon kasasında 42 mülteci yakalandı

Olay, saat 00:30 sıralarında Bağcılar Esenler Caddesi üzerinde meydana geldi. Bir vatandaş cadde üzerinde seyir halinde olan kamyon kasasında bulunan ve içerisinde yabancı uyruklu mültecileri fark etmesi üzerine durumu polis ekiplerine bildirdi.

Polis ekipleri gelene kadar çevredeki vatandaşlar kamyonu durdurarak polis ekiplerinin olay yerine gelmesini bekledi. Olay sonrası kamyon sürücüsü kaçarken, Polis ekipleri kamyonette yaptığı incelemeler sonucunda, kamyon kasasında balık istifi halinde Pakistan uyruklu olduğu öğrenilen 42 kişi ile karşılaştı.

Pakistanlı mültecilerin bulunduğu kamyon polis tarafından Bağcılar Polis Merkezine götürüldü.

KAMYON ŞOFÖRÜ KAÇTI

42 Pakistan uyruklu kaçak göçmenin Bağcılar Polis Merkezi’nde ifadeleri alındıktan sonra sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edileceği öğrenildi. Kamyon şoförü olay sonrası kaçarken, polis ekipleri yakalanması için çevrede operasyon başlattı. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.