Kahramanmaraşta trafo bomba gibi patladı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesine bağlı Kümbet Mahallesi’nde havaya açılan ateşin kopardığı elektrik teli, trafoyu patlattı.

Kahramanmaraşta trafo bomba gibi patladı

Elbistan’a bağlı Kümbet Mahallesi’nde havaya açılan ateşin kopardığı elektrik teli, trafoyu patlattı. Olayda mahallenin büyük bir bölümü uzun süre karanlıkta kaldı.

Edinilen bilgiye göre olay, Kümbet Mahallesi, Nar Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, cadde üzerindeki bir düğünde havaya silahla ateş açıldı. Silahlardan çıkan kurşun ya da saçmaların isabet ettiği elektrik teli koptu. Oluşan kısa devre ise trafonun patlamasına neden oldu. Patlama sonrası trafoda çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. Olay sonucunda mahallenin büyük bir bölümüne uzun süre elektrik verilemedi.

 

AKEDAŞ ekipleri, trafodaki çalışmaları tamamlaması ve kopan telin değiştirilmesinden sonra mahalleye enerji verilebildi.

 

Mahalle sakinleri ise olaya tepki gösterdi. Düğünlerde havaya ateş edilmesinin en basit sonuçlarından biri olduğunu hatırlatan mahalleliler, kopan tel ile insanların can güvenliğinin de tehlikeye girdiğini hatırlattılar. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner70
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER