Kahramanmaraş'ta asker uğurlama eğlencesi kana bulandı

Kahramanmaraş'ta, askere gidecek bir genç için düzenlenen eğlencede havaya rastgele açılan ateş sırasında tutukluk yapan bir silahın aniden patlaması sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Kahramanmaraş'ta asker uğurlama eğlencesi kana bulandı

Elbistan’da düğünlerde havaya silah atılmaması için ortak irade çağrısının yapıldığının akşamında bir asker uğurlama töreninde havaya açılan ateş, 5 yaşındaki çocuğun ölümüne bir vatandaşın da yaralanmasına neden oldu.

 

Edinilen bilgiye göre olay Karaelbistan Mahallesinde meydana geldi. Askere gidecek bir genç için organize edilen uğurlama töreninde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahla havaya ateş açıldı. Silahlardan çıkan kurşunlar, 5 yaşındaki Efsanur Ş. isimli çocuğa ve 28 yaşındaki Yemliha E. isimli vatandaşa isabet etti. Kanlar içerisinde kalan yaralılar, olay yerine çağrılan 112 Acil Servis’e ait ambulansla Elbistan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ağır yaralanan 5 yaşındaki Efsanur Ş. isimli çocuk, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 5 yaşında maganda kurşununa kurban giden minik Efsanur’un cansız bedeni otopsi için Malatya Adli Kurumu’na gönderildi. Diğer yaralının ise sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

 

Jandarma ekipleri, olayın meydana geldiği bölgede boş kovan ve fişeklere el koyarken, 1 çocuğun ölümüne 1 kişinin yaralanmasına neden olan silahı ve ateşleyeni tespit etmek için çalışma başlatıldı. Olayla ilgili olarak gözaltına alınanların olduğu bildirildi. Olayın ardından Elbistan Devlet Hastanesi’nin önü mahşer kalabalığını aratmadı. Onlarca kişinin gözünün önünde meydana gelen olayda yaralananların yakınları hastaneye akın etti.

 

Olayın, Elbistan Kaymakamlığı, Elbistan Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile muhtarların katılımı ile oluşturulan Düğünlerde Silaha Hayır Platformu’nun ilk toplantısını yaptığı günün akşamında meydana gelmesi, vatandaşların bu konudaki çağrılara kulak tıkadığının da en büyük göstergesi oldu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE