Kahramanmaraş kürsüye dönüyor

Eskiden sadece kahvehanelerde kullanılan küçük tahta sandalyeler, şimdilerde konsept geliştiren iş yerlerinin vazgeçilmezi. Kahramanmaraş’ta kavak ağacından yapılan sandalyeler, iş yerlerinin yeni yüzü oldu.

Kahramanmaraş kürsüye dönüyor

KANAL MARAŞ / ÖZEL HABER

Bayramlarda evlerin, seyahatlerde otobüslerin  orta holüne konularak yolculuk yapılan tahta sandalyeler, şimdilerde mimari ve dekoratif amaçla kullanılıyor. Bölgenin kürsü, masa, sedir, beşik ve tahta oyuncaklar imalathanesi olarak bilinen demirciler çarşısıda, sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmaya başlayan ustalar, akşam vaktine kadar kavak ağacından kürsü, masa, sedir, beşik işlerini yapıyor. Özellikle yeni açılan iş yerleri için kürsüler yapan ustalar, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından çarşının aslına uygun şekilde restoresi sonrası işlerinin açıldığını belirttiler. Yüzlerce kürsünün yapıldığı çarşının bulunduğu sokakta, makine ve çekiç sesleri eksik olmuyor.

Kürsü imalathanecisi Mesut Başlıpınar, Kanal Maraş muhabirine yaptığı açıklamada, "Talep şu anda çok fazla, yeni iş yeri açanlar özellikle yüklü miktarda alım yapıyor. Konseptlerini tahta üzerine kuran iş yerleri bizden tahta sandalye talep ediyorlar. Vatandaşımız şu anda eskiye dönüyor. Tahta sandalye de oturmanın sağlık açısından da olumlu etkileri var. Günlük 30-40 tane arasında sandalye yapıyoruz. Bunlar el emeği olduğu için 40 tane yapıyoruz. Makine üretimi yapmıyoruz” dedi.

(Haber: Mustafa Kılınç/Kamera: Kurtuluş Karaaslan)

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 11:33
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.