Kahramanmaraş kara kışa teslim

Özellikle Kahramanmaraş-Kayseri yolu üzerinde yer alan Püren geçidinde sürücüler, şiddetli kar yağışı nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti.

Kahramanmaraş kara kışa teslim
banner150

 

Günlerdir beklenen kar yağışı Kahramanmaraş'ta özellikle ulaşımda olumsuzluklara neden olurken, Kahramanmaraş-Kayseri Karayolu'nda ulaşım güçlükle sağlanıyor.

 

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı Kahramanmaraş’ta da etkili oldu. Özellikle Kahramanmaraş-Kayseri yolu üzerinde yer alan Püren geçidinde sürücüler, şiddetli kar yağışı nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti. Yoğun kar yağışı, sis ve buzlanma nedeniyle bazı sürücüler, Püren geçidinde yolda kaldı. Sürücüler, araçlarına zincir takmasına rağmen ilerlemekte zorluk çektiler.

 

 

Kahramanmaraş merkezinde sağanak yağış etkili olurken, Göksün ilçesinde kar kalınlığı 15 santimetreyi buldu.

 

YEDİKUYULAR BEYAZA BÜRÜNDÜ

 

Öte yandan Kahramanmaraş'ı Bertiz yöresine bağlayan yol üzerinde bulunan Yedikuyular Bölgesinde de kar yağışı etkisini artırdı. Bölge adeta gelinliğini giymiş genç kız gibi bir görüntü sergilemeye başladı.

 

Bugün ve yarın, Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay), Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Malatya, Bingöl, Elazığ,Tunceli ve Erzincan çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışları bekleniyor. 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Toplamda metrekareye 100-150 mm yağış beklenen bölgede meydana gelebilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde kar yağışının oluşturabileceği sorunlar) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2015, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.