Kadına şiddet konuşuldu

Kadına şiddet ve kadın hakları noktasında bir kafede bir araya gelen Genç Barış İnisiyatifi Derneği üyeleri, yaşanan şiddetin önüne geçmek için bilgi alış verişinde bulundular.

Kadına şiddet konuşuldu

 

Genç Barış İnisiyatifi Derneği Kahramanmaraş Koordinatörü Leyla Atayan tarafından düzenlenen ‘serbest kürsü’ toplantısında bu hafta kadına şiddet sorunu işlendi. 

 

 

Kadına şiddet ve kadın hakları noktasında bir kafede bir araya gelen Genç Barış İnisiyatifi Derneği üyeleri, yaşanan şiddetin önüne geçmek için bilgi alış verişinde bulundular. Toplantı sonunda değerlendirmede bulunan Genç Barış İnisiyatifi Derneği Kahramanmaraş Koordinatörü Leyla Atayan, şunları söyledi:

 

“Farklı yaş, eğitim seviyesi ve alanlarda faaliyet gösteren gençlerimizi biraraya getirme amacı taşıyan programımız oldukça dinamik ve yoğun fikir alışverişleriyle yaklaşık 3 saat sürdü. Dernek etkinliklerimizin artması yönünde yoğun bir ilgiyle karşılaştığımız programımız aslında gençlerin fikirlerini beyan etmek istediği ortamlara karşı olan taleplerinin bi kanıtı olduğu söylenebilir. Biz de derneğimiz adına bu talebi karşılamak ve gençlerimizin edilgen değil de etken bir rol oynamaları için gereken çalışmaları kendimize hedef olarak görmüşüzdür.

 

 

Ayrıca bu alanlardaki çalışmalarımızı sürdürmeyi bir görev olarak bildik ve bu yönde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Amacımız, dünyanın neresinde olursa olsun herkese ve her kesime ortak noktalarımızı göstererek barış içinde yaşamayı teşvik etmek, ‘farklılıklara tahammül eden toplum’ların ötesinde, ‘farklılıklardan zevk alan ve kucaklaşan toplum’ların oluşumuna katkı sağlamaktır. Bizim gücümüz insanları kucaklayan, kimseyi kimseden üstün tutmayan küresel vicdanımızın sesinden gelmektedir. Bu dil dünya barışı için mücadele etmiş Martin Luther King, Mahatma Gandhi, Mevlana Celaleddin Rumi ve daha birçok dünya barış elçisinin dilidir

 

 

 Gençliğin öfke ve şiddetle kendini anlattığı önceki nesilden farklı bir şekilde ‘21. Yüzyılın gençleri’ olarak, demokratik yollarla yapıcı faaliyetler ve söylemlerimizle ‘gençliğin barış için duyulması gereken sesi’ olmak istiyoruz. Amatör ruhumuz ve barış için tükenmeyen enerjimizle sadece şikâyet ederek değil alternatifler oluşturan yapıcı projelerimiz ve aktivitelerimizle barışa katkı sağlamayı kendimize hedef tayin ediyoruz. Biz, gençliğin barış için çıkan güçlü ve değerli sesinin meydanlara ve sloganlara sığmadığını göstermek istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.