Jandarma Komutanlığında FETÖ operasyonu!

Ankesörlü telefonlar üzerinden FETÖ’nün mahrem imamları ile irtibat kurdukları belirlenen İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli 41 muvazzaf askere operasyon başlatıldı. Operasyonu, İstanbul Başsavcılığı’nın talimatı ile İstanbul İl Jandarma Komutanlığı yürütüyor.

Jandarma Komutanlığında FETÖ operasyonu!

Ankesörlü telefonlar üzerinden FETÖ mahrem imamları ile irtibat kurdukları belirlenen Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına yönelik operasyonlar sürüyor. Bu kez ise mahrem imamları ile ankesörlü telefonlar üzerinden irtibat kurdukları tesbit edilen İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli 41 muvazzaf jandarmaya operasyon için düğmeye basıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine harekete geçen İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, örgüt imamları ile ardışk veya yoğun olarak irtibat sağlandığı tespit edilen ve İstanbul İl Jandarma Komutanlığı emrinde aktif olarak çalışan 10 Subay (1 Binbaşı, 2 Yüzbaşı, 5 Üsteğmen, 2 Teğmen), 29 Astsubay ve 2 Uzman Çavus¸ rütbesindeki toplam 41 şüpheliyi yakalamak üzere harekete geçti.

Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay'ın yürüttüğü soruşturma kapsamında I·stanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinden alınan arama ve el koyma kararına istinaden eş zamanlı olarak harekete geçen Jandarma kuvvetleri, 06.00'dan itibaren İstanbul ve 2 farklı ilde gözaltı işlemleri uyguladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 10:58
YORUM EKLE