İzciler ecdadını yâd etti

Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, 12 Şubat Maraş’ın Kurtuluş gününün heyecan ve coşkusunu izcilerin daha anlamlı yaşamaları adına etkinlikte buluştu.

İzciler ecdadını yâd etti
banner150

 

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, 12 Şubat Kurtuluş Haftası nedeniyle, lider ve izcilerle birlikte “İzcilerimiz 12 Şubat Ruhuyla Ecdadını Yâd Ediyor” etkinliği düzenledi.

 

Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, 12 Şubat Maraş’ın Kurtuluş gününün heyecan ve coşkusunu izcilerin daha anlamlı yaşamaları adına yaptığı etkinlikte, Maraş’ın Fransız işgalinden kurtuluşunda ilk kurşunu atarak, direnişin sembolü olmuş Sütçü İmam’ı kabri başında Kur'an okuyup dualar ederek rahmetle anarken, Maraş Kalesinde Fransız bayrağı dalgalanırken“Hürriyeti olmayan bir milletin Cuma namazı kılması caiz değildir” diyen, Rıdvan Hoca’yı Ulu Camiinde dualarla andılar.

 

İzciler, etkinliğin öğleden sonraki bölümünde emekli imam Ahmet Akkavak hocanın, Maraş’ın kurtuluşunun hangi şartlarda gerçekleştiğini ve gençlerin kurtuluşu nasıl anlayıp ve yaşamaları gerektiğini anlatan “12 Şubat Ruhuyla Yaşamak” adlı konuşmalarıyla kurtuluş tarihimize yolculuk ettiler.

 

Kulüp başkanı Ahmet Özkul, yapılan etkinlikle ilgili şu açıklamalarda bulundu; Tarihe altın harflerle yazılmış bu şanlı mücadelenin anlam ve önemini çocuklarımızın asla ve asla unutmamaları, bu onurlu mücadeleden gereken dersi çıkarıp değerlerimizi özünde yaşayarak hayatlarına yön vermeleri için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.  

 

Kulüp başkanı Özkul, "Bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen, Ahmet Akkavak hocamıza, Harun Sakızcı Liderimize, kulübümüz adına sonsuz teşekkür ediyor, bu güzel vatanımız için kanlarını dökmüş bütün şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyoruz" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.