İyilik yapın, kötülükler ortadan kalksın!

Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının toplumda iyiliği öne çıkarma amacıyla, Türkiye genelinde başlattığı İyilik Haftası etkinliklerine olan anlamlı katkısıyla haftaya damgasını vurdu. Ulu Camide Cuma namazı çıkışında cemaate kitap ve lokum ikramında bulundu.

İyilik yapın, kötülükler ortadan kalksın!
banner150

 

Kahramanmaraş’ın Metropol Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü İsmail Günay, Türkiye Diyanet Vakfı’nın dünyanın dört bir köşesindeki yardıma muhtaçlara hizmet götürdüğünü belirtti.

 

 

Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının toplumda iyiliği öne çıkarma amacıyla, Türkiye genelinde başlattığı İyilik Haftası etkinliklerine olan anlamlı katkısıyla haftaya damgasını vurdu. Ulu Camide Cuma namazı çıkışında cemaate kitap ve lokum ikramında bulundu. Toplumda iyiliği egemen kılma amacıyla kutlanmaya başlayan hafta dolayısıyla Türkiye genelinde  “iyilik” konusu ele alınmış, “İnsanı İyilik yaşatır” sloganıyla haftanın önemine vurgu yapılmıştı.

 

 

“İnsanı İyilik Yaşatır” başlıklı hutbeden sonra Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğünce cemaate kitap ve lokum ikramı yapıldı, iyilikle alakalı ayet ve hadislere yer verildi, bütün yönleriyle iyilik kavramının üzerinde duruldu, Peygamber Efendimizin (s.a.s) “Yaptığı iyiliği kendisini sevindiren, kötülükleri de kendisini üzen kimse gerçek bir mü’mindir” hadisi şerifin ışığı altında bilgilendirmelere devam edildi.

 

Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü İsmail Günay, Ülkemizde ve yedi kıtada insanlığın hizmetinde bir vakıf olma vizyonunu şiar edinmiş olan Türkiye Diyanet Vakfı’nın merhamet,  adalet ve tarafsızlık ilkeleriyle dünyanın dört bir köşesinde yardıma muhtaçlara hizmet götürdüğünü belirtti. Müftü Günay, yeryüzünde bizlerden istenenin iyilik yapmak olduğunu söyledi; “İyilik yapın. Çünkü iyilik kötülükleri ortadan kaldırır.”dedi.

 

 

Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü Diyanet Vakfı görevlisi Halil İbrahim Arıkmert, iyiliği yeryüzüne öğreten, iyiliklerle gönülleri fetheden bir medeniyetin mensupları olduklarının altını çizdi, bütün Müslümanların iyilik için seferber olmalarının gerekliliğine vurgu yaptı. Arıkmert: Zamana tanıklık eden ve “Ben Müslüman’ım” diyen herkesin, iyiliğin yeniden bu coğrafyada ve bütün dünyada hâkim kılınması için seferber olmasını istedi.

 

İlçe Müftüsü İsmail Günay, yapılan dağıtımı bizzat takip etti cemaatle beraber namaz kıldı. Daha sonra, Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü Diyanet Vakfı görevlileri, Halil İbrahim Arıkmert, ile Cemal Geyik, ten oluşan ekip çıkışta cemaati “İnsanı İyilik Yaşatır” adlı kitap ve lokum ikramıyla uğurladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2015, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.