İşte AK Parti'nin İzmir adayları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'in ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna açıkladı. Erdoğan AK Parti'nin 25 ilçe belediye başkanı adayını ve 5 ilçede MHP'den aday olacak Cumhur İttifaki adaylarını tanıttı.

FoçaUrla SeferiKonak,üKermalGaziBUcaAK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'in 30 ilçesinin adayını açıkladı. Öncesinde Binali Yıldırım bir konuşma yaptı ve Nihat Zeybekçi'ye İzmir adaylığı içiin destek mesajları verdi ve başarılar diledi.

İşte AK Parti'nin İzmir ilçeleri adayları:

Balçova: Evrim Özen

Bayındır: Uğur Demirezen

Bayraklı: Ali Aslan

Bergama: Hakan Koştu

Beydağ: Ogün Asil Aydoğdu

Bornova: Reşat Gençtürk

Buca: Mustafa Arslan

Çiğli: Okan Korkmaz

Gaziemir: Nazmi Yılmaz

Güzelbahçe: Burcu Dereci

Karabağlar: Bilal Doğan

Karaburun: Ferhan Eroğlu

Karşıyaka: Ayda Maç

Kemalpaşa: Arif Uğurlu

Kınık: Sadık Doğruer

Kiraz: Saliha Özçınar

Konak: Melek Eroğlu

Menderes: Bülent Soylu

Menemen: Durmaz Bayraktar

Ödemiş: Münir Bezmez

Seferihisar: Hamit Nişancı

Selçuk: Osman Başterzi

Tire: Selman İçelli

Torbalı: Adnan Yaşar Görmez

Urla: Adıgüzel Demirel

Cumhur İttifakı adayları:

Aliağa: Serkan Acar (MHP)

Çeşme: Sema Aydın (MHP)

Dikili: Buğra Akın (MHP)

Foça: Serdar Mersin (MHP)

Narlıdere: Süleyman Kocabıyık (MHP)

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Sevgili İzmirliler, yol arkadaşlarım, aziz kardeşlerin ve gençler sizleri hasretle muhabbetle selamlıyorum. Bugün 2. şehadet yıldönümüne eriştiğimiz Fethi Sekin'i rahmetle yad ediyorum. Kahraman Fethi Sekin'e, 15 Temmuz şehitlerimize, sınırlarda şehit düşen askerlerimize ve tüm şehitlere rahmet diliyorum.

Bugün İzmir'e adaylarımızı tanıtmak için geldik. İlçe belediye başkan adaylarını tanıtıyoruz. 31 Mart'a kadar geceli gündüzlü çalışacak adaylara şimdiden başarılar diliyorum.

İşgal edilen ilk şehir de İzmir'dir, ilk direnişi gösteren de... İzmir'in dağlarında açan çiçekler, bizim istiklal aşkımızın çiçekleridir.

Şimdi biz taşıyoruz müjdenin kurşun yükünü taşımaya devam edeceğiz. O yüzden İzmir sadece İzmir'in şehri değil, 81 milyonun İzmir'idir.

Muharrem Ertaş'ın bir İzmir bozlağı var:

Güzel İzmir duman gitmez başında

Ahdım kaldı toprağında taşında

Gündüz hayalımda gece düşümde

Yasıl dağlar geçeceğim yurduma

Gel cevap ver şu kahraman orduma

Kara taşa benzer senin yatışın

Verane kuşa benzer tüyün ötüşün

Düşman girdi yurdumuza yetişin

Eğil dağlar geçeceğim yurduma

Evel Allah kolaylık ver orduma

Aslan yatağına da tilki giremez

Girse de gonca gülün deremez

Alçak Yunan (düşman) muradına eremez

Geçme derler geçeceğim İzmir'e

Yunanları (düşmanları) dökeceğim denize

Evet İzmir, dışardaki ve içerdeki alçakları muratlarına erdirdimeme için çalışmaya hazır mıyız?

İzmir'de sadece vatan bağımsızlığı değil ekonomik bağımsızlığının da temellerini attık. Biz hep İzmir İktisad'ı konuşuruz. Maalesef ondan sonra kalkınmamız sekteye uğradı. Bu istikrar AK Parti'yle yeniden sağlandı. Dövizle bizi yenebileceklerini sandılar ama başaramadılar. Daha dün Cumhuriyet Tarihi'nin en büyük ihracat rekorunu kırdık. İstihdamda 1 milyon kişinin üzerinde artış sağlandı. Son 16 yılda İzmir'e 67 kattrilyon lira yatırım yaptık. Çünkü İzmir özeldir. "Az milletvekili çıkardık" demedik yatırım yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Yaparsa AK Parti yapar. Fakat iktidar, yerel yönetim iktidarıyla birleştiği zaman İzmir başka bir güzel olacak. İzmir çöpleri vahşi depolamayla bu asırda çöp depoluyor. İzmir'e bu yakışır mı Allah aşkına. CHP demek çöp, hava kirliliği, yolsuzluk, yasak demektir. Biz İstanbul'da modern depolamaya geçtik. Müjdeyi veriyorum: Nihat Zeybekçi başkan olunca modern depolamaya geçilecektir.

Bu vahşi yerler kalkacak, millet bahçeleri olacak. Çevreci biziz biz, bunlar çevrecilikten anlamaz.

Otoyollarıyla, bölünmüş yollarıyla, raylı sistemleriyle İzmir'e hizmet ettik, etmeye devam edeceğiz. İstanbul İzmir arasını 8 saatten 3,5 saate indirecek yol, bu yıl bitiyor. Binali beyin katkısı çok büyük. Kim yaptı peki, biz. Yahu bir de siz yapın, yapamazlar. O irade sizde yok.

Sabuncubeli tüneli ne canlar aldı be. Şimdi o tüneli hallettik mi? Hallettik.

Bunların dışında şu an toplamda maliyeti 2 kattrilyonluk 21 yol projemiz bulunuyor. İzmir Ankara arasını 3,5 saate indirecek hızlı tren çalışmaları devam ediyor.

İzmir'de su sorununu biz çözdük. Oysaki belediyenin bu sorunu çözmesi lazım. İstanbul'da bu sorunu biz çözdük. İstanbul'a dağları deldik de su getirdik.

İzmirli çiftçi kardeşlerimize toplamda 3,5 kattrilyon lira tutarında destek verdik. Bu ay sonuna kadar ödenecek tarımsal desteklerin müjdesini İzmir'den veriyorum. Çiftçilere toplam 2 milyar 35 milyon lira destek verilecek.

İnşallah İzmir'in geri kalmış tüm altyapı ve üstyapı sistemlerini Nihat Zeybekçi ile yeniden yapılandıracağız. İzmir CHP dönemlerinde çağının gerisinde kalmıştır. Yeniden bu tek partili zihniyetten kurtarıp, İzmir'i yeniden demokrasinin ve özgür düşüncenin başkenti yapalım. CHP zihniyetinden kurtaralım İzmir'i. Korku siyasetiyle İzmirlinin iradesine ipotek koydular.

Cumhur İttifakı'yla 31 Mart'a gidiyoruz. AK Parti içeride de dışarıda da terörü kazımaya devam ediyor. 31 Mart'ta İzmir'in kaderini değştireceğiz.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 16:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz Kaya
Yılmaz Kaya - 2 yıl Önce

Ekonomik hareketlilik için ne ya da neler yapılmalıdır ? Esnafın , çiftçinin ,işçinin köylünün memurun kısaca vatandaşın bu ekonomik hareketliliğe ihtiyacı var doların 3.50 ye düşmesi için ne kadar bekleyeceğiz ?
Faiz oranlarının 14-15 puan seviyesine inmesi için neler yapılmalıdır ?

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.