İşsiz kalanlar sağlıktan ücretsiz yararlanmaya devam edebilir mi?

Vatandaşlar, işsiz kalmaları durumunda eğer işsizlik maaşına hak kazanırlarsa sağlık hizmetlerinden de bu süre boyunca yararlanmaya devam edebiliyorlar. Peki işsiz kalan ancak işsizlik maaşı alamayan için sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanmak ne kadar süre mümkün olabiliyor. İşte haberin detayları...

İşsiz kalanlar sağlıktan ücretsiz yararlanmaya devam edebilir mi?
banner150

İşsiz kalan vatandaşlar için en önemli unsurlardan birisi de ücretsiz sağlık hizmetlerine erişim. Bunun için vatandaşların genel sağlık sigortası primlerini kendilerinin ödemesi gerekiyor. Ancak işsiz kalındıktan sonra bir süreliğine daha sağlık hizmetlerinden faydalanmak mümkün oluyor.

İŞSİZ KALANLAR SAĞLIK HİZMETLERİNDEN NE SÜRE YARARLANABİLİR?

Eğer çalışan işsizlik maaşı almaya hak kazanmış ise bu süre boyunca GSS primi ödemesine gerek kalmadan sağlık hizmetlerinden yararlanmaya devam edebiliyor. İşsizlik maaşı alamayanlar ise işten ayrılmadan önceki 1 yıl boyunca toplam 90 gün ödenmiş primleri varsa 100 gün daha ek bir ücret ödemeden ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.