İlgin itiraf etti! Hemşirelik hayatım boyunca...

Elbistan Devlet Hastanesi (EDH)’de görevli ve 12 yıllık hemşire Fatma İlgin, görevde yaşadığı ilginç hatıraları bir kitapta topladı.

İlgin itiraf etti!  Hemşirelik hayatım boyunca...

 

‘Hemşire; Bakanlığın Üvey Evlatları’ adını verdiği kitapta hemşirelik hayatı boyunca düşündüren, güldüren, üzen hatıralara yer veren kitabın yazarı Hemşire Fatma İlgin, kitabı yazma gerekçesini “Amacım çalıştığım kurumu karalamak değil. Özeleştiri yapmak, içimi dökmek. Görülmeyeni aktarmak, duyulmayana ses olmak, yazılmayana kalem olmak. Eksiklikleri sunmak, giderilmesini sağlamak, hastaların ve sağlık personelinin zarar görmesini engellemek” olarak açıkladı.
 

İlgin, “Altyapısı oluşturulmadan yapılan sağlık reformunda en çok ezilen ve yorulan hemşireler ve diğer sağlık personeli oldu. Avrupa’nın sağlık sistemini getirdik ama unuttuğumuz bir şey vardı. Orada çalışan sağlık personelinin çalışma şartlarını getiremedik” ifadelerine yer verdi.
 

Meslek hayatı boyunca yaşadığı ilginç anıları okuyucularıyla paylaşan yazar, “Bu kitabı memleketin dört bir yanında fedakarca, özveriyle görev yapan meslektaşlarım ve 2015 Hemşireler gününe ithaf ediyorum” mesajını verdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE