İkbal Dedesine Kur-an Okumayı Öğretti

Kahramanmaraş’ta 63 yaşındaki okuma yazma bilmeyen dedesine, 6 yaşındaki torunu Kur’an okumayı öğretti.

İkbal Dedesine Kur-an Okumayı Öğretti
banner150

 

Torunların desteğini alan dede, Kur’an-ı Kerimi hatmetti.
 

Fatih-Ayşegül Akmaz çiftinin ortanca çocukları 6 yaşındaki İkbal Sena Akmaz, dedesi Ali Akmaz’ı her ziyaretinde adım adım Kur’an-ı Kerim okumayı öğretti. Torunun telkinleriyle 15 günde Arap alfabesini öğrendiğini söyleyen Ali Akmaz, 63 yaşında olduğunu belirterek "Rabbim bana torunlarımın vasıtasıyla Kur’an okumayı nasip etti. Ardından yine torunum ile birlikte Kur’an-ı Kerimi hatmettik. Torunlarıma teşekkür ediyorum. Allah herkese böyle torun nasip etsin. Torunum İkbal ‘dede beni dinler misin’ dedi. Sonra kendi kendime düşündüm. Benim torunum bana beni dinle diyor. Bende bu durumdan yola çıkarak okumaya başladım. Sonraki süreçte hep bana destek oldular. Hep birlikte başardık” dedi.
 

Kur’an okumayı geçen yıl annesinden öğrendiğini ve geliştirdiğini belirten İkbal Sena Akmaz ise, “Kur’an okumayı geçen sene öğrendim. Sonra Kur’an-ı başından başlayarak sonuna kadar okudum. Sonra dedeme tek tek harfleri öğrettim. Oda sonra yavaş yavaş okuma başladı ve hatmetti” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2015, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.