Hürriyet yazarı Selvi: 'Bu sefer çok kan akacak' diyorlar...

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Abdulkadir Selvi, yeni bir darbe iddiasını köşesine taşıdı.

Hürriyet yazarı Selvi:  'Bu sefer çok kan akacak' diyorlar...

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında FETÖ'cüler arasında geçtiğini iddia ettiği bir konuşmayı "15 Haziran'a kadar ne olacağını göreceğiz. 'Bu sefer çok kan akacak' diyorlar. Türkiye'de yeni darbenin tarihini konuşuyorlar" sözleriyle aktardı.

ERDOĞAN'A TEHDİT
Konuşmanın Yunanistan'a kaçmak üzere Rodos Adası'nda bekletilen FETÖ'cüler arasında geçtiğini berlirten Selvi, FETÖ'cülerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ima ederek, "Bayramı kimin yapacağını göreceğiz" dediğini ve tehditin henüz bertaraf edilemediğini söyledi.

Selvi iddiasına şöyle devam etti:

Rodos üzerinden Yunanistan'a geçmeye çalışanlar, sıradan FETÖ'cüler değil. Daha az riskli olduğu için Rodos üzerinden kaçırıyorlar. Onlar da aralarında 15 Haziran'a kadar yapılacak darbeyi tartışıyorlar. 17-25 Aralık'tan sonra darbe lafını dolaşıma sokmuşlardı. Yok 15 Şubat'ta, yok mart başında darbe olacak dediler. Doğru çıkmadı. Hatta 15 Temmuz'dan önceki son 6 ay içinde MİT'e ciddi olarak 15 darbe ihbarı yapıldı. Onlar da doğru çıkmadı. Ama 16. doğru çıktı. Demek ki uzun vadeli hedeflerinde darbe yapmak varmış. Şimdi görüyoruz, demek ki darbe hedefinden vazgeçmiş değiller."

ABDULKADİR SELVİ'NİN YAZISINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 13:10
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.