Hudut ve sahil çalışanlarının yıllık izinleri ikinci bir emre kadar iptal edildi

Sağlık Bakanlığı, hudut ve sahil çalışanlarının yıllık izinlerini ikinci bir emre kadar iptal etti. Sağlık Bakanlığı'nın kararına ilişkin Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı...

Hudut ve sahil çalışanlarının yıllık izinleri ikinci bir emre kadar iptal edildi

Sağlık Bakanlığı'nın kararına ilişkin Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"COVID-19 salgını sebebiyle, Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edilmiştir.

Yıllık iznin bir sebebe binaen alınmış olması fark etmemektedir. 657 sayılı Kanunun 104 üncü maddesi çerçevesinde alınmış olan evlilik, ölüm, analık izni veya 105 inci madde çerçevesinde alınan refakat izni ve 108 inci madde çerçevesinde alınan aylıksız iznin iptali söz konusu değildir. Tüm personele tebliğ edilmesi ve gerekli hassasiyet gösterilmesi hususunda gereğini rica ederim."

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 01:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.