HKÜ'ye eğitim fuarında yoğun ilgi

Üniversite Tanıtım Fuarına il geneli bütün liselerden; öğrenciler, rehber öğretmenler ve veliler yoğun olarak katılarak tüm Üniversiteleri ayrı ayrı incelediler. Katılımcılar üniversiteler hakkında merak ettikleri soruları sorarken, Hasan Kalyoncu Üniversitesine (HKÜ) yoğun ilgi gözlerden kaçmadı.

HKÜ'ye eğitim fuarında yoğun ilgi
banner150

 

Türkiye’nin çeşitli illerinden birçok Üniversitenin stant kurduğu Kahramanmaraş Eğitim Fuarında Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) yoğun ilgi gördü. 

 

 

Kahramanmaraş’ta düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarına il geneli bütün liselerden; öğrenciler, rehber öğretmenler ve veliler yoğun olarak katılarak tüm Üniversiteleri ayrı ayrı incelediler. Katılımcılar üniversiteler hakkında merak ettikleri soruları sorarken, Hasan Kalyoncu Üniversitesine (HKÜ) yoğun ilgi gözlerden kaçmadı. Özellikle HKÜ’nün Kahramanmaraş’a yakın olmasının büyük avantaj olduğunu belirten katılımcılar, HKÜ’nün başarılı, girişimci, yenilikçi ve 3.nesil bir Üniversite olma özelliklerini öğrendiklerini ve Üniversiteyi takip ettiklerini belirttiler.

 

 

Eğitim Fuarında birçok Devlet ve Vakıf Üniversitesi yer alırken, Hasan Kalyoncu Üniversitesi standını ziyaret eden öğrencilere, öğrenci velilerine ve rehber öğretmenlere üniversite hakkında tanıtıcı bilgiler ve materyaller verildi. Türkiye'nin birçok yerinden üniversitenin katıldığı Eğitim Fuarında Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) standını gezen öğrenciler, fuardan oldukça memnun kaldıklarını, tercihlerinde HKÜ’yü yazmak istediklerini belirttiler.

 

Bu yıl Fuara ev sahipliği yapan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, HKÜ standını ziyaret ederek HKÜ hakkında bilgiler alırken, HKÜ’nün başarılarını takip ettiğini ve başarılarının devamını dilediğini söyledi. HKÜ standını ziyaret eden bir diğer Rektör ise, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz oldu. Yılmaz HKÜ standını yerinde inceleyerek, katılımcı birçok öğrencinin de sorularına cevap verdi. Ayrıca yoğun bir Kahramanmaraş programına dahil olan Yılmaz, birçok kuruma ziyaretlerde bulundu.

 

 

Başta Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ziyareti olmak üzere, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurtve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’yi makamlarında ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, her bir kurumda ayrı ayrı ilgi ve misafirperverliklerle karşılandı.

 

Öte yandan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, fuarın ardından KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci'ye bir nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.