Her konunun takipçisiyiz!

MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Akpınar, başta Kahramanmaraş olmak üzere ülke gündemini takip ederek her konunun takipçisi olduklarını söyledi.

Her konunun takipçisiyiz!
banner150

 

MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, başta Kahramanmaraş olmak üzere ülke gündemini takip ederek her konunun takipçisi olduklarını söyledi.

 

 

İlçe Binası'nda bir basın toplantısı düzenleyen Akpınar, Kahramanmaraş'ın büyükşehir olması nedeniyle yeniden şekillendiğini ve 2 metropol ilçe olarak yeniden yapılandırıldığını hatırlatarak, "Dulkadiroğlu İlçemiz bu 2 metropol ilçemizden birisidir. MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı olarak şahsım ve yönetim kurulumuzla birlikte halkımıza hizmet etmek, Dulkadiroğlu'nu yaşanır bir hale getirmek, şehrimizin ve ilçemizin hak ettiği hizmeti alması için vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda var gücümüzle gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz, ayrıca; başta Kahramanmaraş olmak üzere Ülke gündemini takip ederek her konunun takipçisi olduğumuzu belirtmek isterim" dedi.

 

Kahramanmaraş'ın uzun yıllar Milli Görüş geleneği ile idare edildiğine ve son 12 yıldır da aynı gelenekten gelen AK Parti tarafından idare edildiğine dikkat çekerek: şunları söyledi:

 

"Seçim sonuçları olarak güçlü destek veren illerden birisidir. Ancak bunca geçen zaman içerisinde gördük ki; Meclise gönderdiğimiz milletvekilleri Kahramanmaraş'ımız için çalışmak yerine parmak kaldırmak ve indirmekten öte bir faaliyet göstermemişlerdir. Aynı kategoride olduğumuz komşu illere baktığımızda Kahramanmaraş köy görünümünden kurtulamamış yaşanmaz bir şehir haline gelmiştir. 12 yıllık AKP iktidarı döneminde Kahramanmaraş'ımız için beklenen ve yapılan hizmetler yeterli olmadığı gibi devede kulak misalidir.

 

Kahramanmaraş'ın Sayın AKP milletvekillerine sesleniyorum: 12 yıldır şehrimize hangi yatırımlar yapılması için önerge verdiniz? Kayseri yolu 12 yıldır neden bitirilmiyor, her defasında çalışmalar devam ediyor masalı artık inandırıcı değildir. Gaziantep-Kayseri-Osmaniye-Şanlıurfa-Adana gibi illerde onlarca devasa kavşak ve üst geçit yapılırken, şehir girişleri çevre yollar ile örülürken bizim şehrimizde neden yapılmıyor. Yoksa hala şehrimizde imar planı adı altında arazilerin paylaşılması bitmedi mi? 1,5 yıldır Üniversite kavşağının bitmesini bekliyoruz. Zamanında verilen sözler maalesef yalan çıkmıştır. Kahramanmaraş'ın bakanı benim diyen şahsiyetler  'kendilerine sanal düşmanlar yaratarak sizinle uğraşacak zamanım yok demiştir.'

 

12 yıldır her seçim döneminde verilen sözler nerde kaldı? Vatandaşlarımız Kahramanmaraş için hizmet bekliyor: Belediyemiz 40 yıldır Kahramanmaraş'ı Kıbrıs Meydanına hapsetmiş, siyasi irade vatandaşlarımıza hak ettiği hizmetleri sunamamış yaptığı küçük hizmetleri de başa kakarak daha ne istiyorsunuz diyerek açlığa, yoksulluğa, 950 TL asgari ücrete mahkûm etmiş, işçi ölümlerine bile tedbir almak yerine takdiri ilahi diyerek dini duygularla alay etmiştir. Sayın vatandaşlar dinimizde ölüye ve ölmüşe saygı vardır. Buradan herkese soruyorum 2014 yılında Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı verilerine göre 1500 den fazla işçi kardeşimiz siyasi iktidarın ihmalkârlığı sebebi ile hayatını kaybetmiştir.

 

02.10.2011 yılında meydana gelen maden göçüğünde Kahramanmaraş Afşin Elbistan Çöllolar Maden ocağı bölgesinde toprak altında kalarak hayatını kaybeden 11 vatandaşımız akıbeti ne olmuştur, 11 kardeşimiz hala toprak altından çıkartılmamışken Kahramanmaraş'ın Meclis'te bulunan milletvekilleri hala yer altında kalan kardeşlerimizle ilgili ne yapmışlardır. Bununla ilgili ihmali olanlara ne tür bir yasal işlem yapılmıştır. Bu madeni işleten kimlerdir. Hepimiz de biliyoruz ki hiç bir şey yapılmamıştır. Nedeni ise; irade susun konuşmayın 15 gün sonra unutulur denmiştir ve unutulmuştur. Vatandaş olarak K.Maraş olarak artık bunların hesabının sorulma zamanı gelmiştir. 7 Haziran seçimleri bunun için bir fırsattır. Halen Kahramanmaraş bölgesinde işletilen madenler hangi şartlarda kimlere verilmiştir.

 

Türkoğlu ilçe sınırları içerisinde bulunan ve TİGEM çiftliği olarak bilinen arazi kimlere ne karşılığında verilmiştir. Takdir edersiniz ki hepimiz Osmanlı torunu, Muhammet ümmeti insanlarız ve kardeşiz, ne töremizde nede dinimizde yalan söylemek, yetimin hakkını yemek insanlara eziyet etmek, aşağılamak hakaret etmek insanları ayrıştırmak yoktur, günahtır ve haramdır. Biz Osmanlı torunuyuz, Türk ün töresini hakim kılalım derken iktidar olanlar, İran diyordu, haklıymışlar;   İranlı şahsiyet (Reza zarrap) 'ben tek başıma cari açığı kapattım' derken tabi ki bu adamın önüne yatmakta haklı olduklarını anladık.  Bakın Hz. Mevlana ne güzel buyuruyor. 'Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol'

 

Osmanlı'da şehzadeler askerlikten kaçmaz, savaşta eğitilirdi. Osmanlı'da padişahlar mahkemeden kaçmaz, şikayet eden ile aynı iskemleye otururdu. Osmanlı da devlet malına göz dikenin cezası bellidir. Osmanlı Vatanı kutsal görür, topraklarını parayla satmazdı. Bakın kınalı kuzularımız askere gidiyor. Davulla zurnayla gelin arabası gibi süslemişler arabalarını, bizde töre böyledir..Askerlikten kaçanlar utansın. Biz Osmanlı torunuyuz;  asker ocağına peygamber ocağı deriz. 'Canımızı verir şehit oluruz vatan sağ olsun' deriz. Türklüğün töresinde askerlikten kaçmak yoktur. Osmanlı torunu olduğunu iddia edenler 18 bin TL yatırıp partim sağ olsun demek için bankalarda sıraya girdiler. Ya da çocuklarına sahte çürük raporuyla askerlikten kaçırdılar.

 

Biz 'Ezan susmaz Bayrak inmez' derken Yahudi ve İsrail lobileri ile işbirliği yapanlar ülkemizi ne duruma düşürdükleri ortada: Almanlar sizi dinliyoruz diyorlar, susuyoruz cevap yok büyük devlet dinler. Peşmerge silahları ile topraklarımızda, onlar kardeşimiz ne var bunda deniyor. 30 bin insanımızın katilleri topraklarımızda, e onlar barış elçisi dokunmayın. Jetlerimiz düşürüldü, gücümüzü test etmeyin deniyor. Konsolosluğumuz basıldı, sabrımızı taşırmayın deniyor. PKK doğuyu ele geçirdi parasını bile bastı.... ey iktidar daha ne yapsınlar, gelip evinizde sizimi dövsünler. Böyle giderse buda olur.

 

Vatandaşlarımızın desteği ve teveccühleri ile; Vatana sahip çıkacağız. Dün ne istediniz de vermedik dediklerine her türlü hakareti edenler yarın diğer insanlara da aynı hakareti yapacaklardır. Vatanın öz evlatlarını Vatan haini-casus-haşhaşi-paralel gibi suçlamalarla ayrıştırmasına dur demek için, şolsuzluğa ve hırsızlığa dur demek için, topraklarımızın bölünmesine dur demek için, Filistin'e Gazze'ye hak ettiği desteği vermek için, bulunduğumuz coğrafyada tekrar saygınlık kazanmak için, lemleketin birlik ve beraberliği için, Kahramanmaraş'ımızın hak ettiği yatırımları alması için, Kahramanmaraş kalesin de Ayyıldızlı bayrağımızın bağımsız olarak dalgalanması için desteklerinizi bekliyoruz. Ülkemizi idare etmeye talibiz ve hazırız, Bilinmesini isteriz ki vatan sahipsiz değildir. Allah'ın izni ile sizlerin destekleri ile hep beraber ülkemizi ve şehrimizi daha yaşanır bir hale getirmek için iktidara talibiz."

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.