Havalimanında

Yolcuları rahatlatacak bu tedbirlerin yaz tarifesinin uygulanmaya başladığı 29 Mart'tan itibaren hayata geçirileceği bildirildi.

Havalimanında

 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Adana Başmüdürlüğü, Adana Havalimanı'ndan yaşanan yoğunluğu en aza indirebilmek için 5 maddelik bir eylem planı hazırladı. Yolcuları rahatlatacak bu tedbirlerin yaz tarifesinin uygulanmaya başladığı 29 Mart'tan itibaren hayata geçirileceği bildirildi. 

 

 

Alınan bilgiye göre, Havalimanı Başmüdürlüğü, alandaki yolcu yoğunluğunu önlemek amacıyla öncelikle yaz uçak trafiği zamana yayacak. İkinci olarak Mersin'den gelen yolcu servislerinin aynı anda gelmemeleri için uçak saatlerine göre düzenlenecek. Üçüncü olarak da iç hatlar terminalindeki personel giriş kapısı üçüncü yolcu giriş kapısı olarak devreye alınacak.

 

Bütün bunlara ilaveten uçuş yoğunluğunun tavan yaptığı günlerde iç hatlar bekleme salonunda olası yolcu yoğunluğunu azaltmak için A ve B salonlarına personel takviyesi ile X-Ray cihazlarının her ikisi de çalıştırılarak yolcuların biran önce salona alınması sağlanacak.

 

Öte yandan Çukurova Havalimanı'ndaki olası gecikmeye karşı da alternatif çözüm üzerinden çalışan DHMİ Başmüdürlüğü, gerektiğinde dış hatların aks olarak büyütülerek iç hat yolcusunun bir kısmının kazanılan bu alandan hizmet almasını sağlamak üzere proje hazırladı.

 

Yetkililer, dış hatlar terminalinin bir adet Boing 747 uçağının yolcu kapasitesine cevap verirken şartlarını zorladığına dikkat çekerek, bu alanın iç hatlar hizmetinde de kullanılmasının mümkün olmadığını bildirdi. Kış aylarındaki olumsuz hava şartları sebebiyle Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Mardin uçaklarının Adana'ya yönlendirildiği günlerde Adana Havalimanı'nda dikkat çekici oranda yoğunluk yaşandığı hatırlatıldı.

 

Adana Havalimanı'nda halen yaz uçuş trafiği kapsamında günlük 47 uçağın kalkış yaptığı, dış hatlar terminalinden de günlük 10-14 tarifeli uçuşun gerçekleştiği kaydedildi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2015, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.