Hakkari'den acı haber: 1 asker şehit

Son dakika haberine göre, Hakkari'de terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Teröristlerin düzenlediği hain saldırıda bir askerin şehit düştüğü bildirildi.

Hakkari'den acı haber: 1 asker şehit
banner150

Valilik'ten yapılan açıklamada, Şemdinli ilçesi Tekeli-Gedik Tepe ve İran sınırına yakın 2867 rakımlı tepeye, Irak'ın kuzeyinden havan ve doçka silahlı taciz ateşi gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan havan toplu saldırıda bir havan topunun 2867 rakımlı tepede mevzi içerisine düşmesiyle bir askeri personel şehit olmuştur. İHA'lar bölgeye sevk edilmiş, bölge yoğun topçu ateşi ile ateş altına alınarak geniş çaplı operasyon başlatılmıştır. Konuyla ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

TSK: MİSLİYLE KARŞILIK VERİLDİ

TSK'dan yapılan açıklamada Irak'ın kuzeyinden yapılan saldırıya misliyle karşılık verildiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı: 

"26 Haziran 2017 tarihinde Hakkari/Şemdinli/Tekeli üs bölgesine Irak Kuzeyi, Hakurkbölgesinden bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından roketatarla yapılan saldırı sonucu birkahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.Hudutlarımıza yönelik gerçekleşen tacize karşı meşru müdafaa kapsamında derhal misliyle mukabelede bulunulmuş, terörist mevzileri ve yaklaşma istikametleri ateş altına alınmıştır.

​Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2017, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.