Güvenç'ten Ak Parti'yi sarsacak açıklamalar!

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, bugün Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni ve köşe yazarı Mustafa Karaaslan'ın yazdığı ''Tetikçi olduğumu ispat etmeyen şerefsizdir'' köşe yazısına istinaden kendi sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar Türkiye gündemine bomba gibi düştü.

Güvenç'ten Ak Parti'yi sarsacak açıklamalar!
banner150

İşte Güvenç’in attığı o Twitler:

1-Evet sen tetikçisin:çünkü4 senedir Ak partinin Milletvekilleri  Nursel Reyhanlıoglu,Habibe Öcal,Ugur Dilipak,Eski Büyükşehir Bşknı Fatih Mehmet Erkoç il Bşknı Ömer Bilal Debgici Kadın kolları Bşknı Ayşe Cesur

2-Haklarında agır yazılar yazıyorsun.Aynı partinin vekilleri Mahir Ünalla Ahmet Özdemir ve Belediye Bşknı Hanefi Mahçiçek hakkında güzellemeler yapıyorsun.

3- Bunun sebebi ne sen önce 12 Şubat Belediyesinden 5 yılda ne kadar para aldın onu açıkla

4- Yeni Maraşta bir yolsuzluk operasyonu yapıldı;sen yolsuzlugu araştıracagına bunu eski bykşehir bşknyla  benim Mahir Ünalı yıpratmak için yaptırdıgımı ima ettin flaş.

5- Makale yazacagını beyan ettin ben de ispat etmessen dedim..bekliyoruz..O operasyonda 12 Şubat belediyesini Park Baçe Mdr ve su sporları merkezini işleten kişi vardı.

6- Bize saldırarak gündemi degiştirdiniz. Oysa tam gün Maraşta bir muhalefet partisinin il başkanı 12 Şubat Belediyesinin 15.5000.000 tl ye hizmet bina işi ikmal çevre düzeni.

7- İşini pazarlık usulüyle özge inşaata verdiklerini ve peşinde olduklarını yazmıştı..Görmedin..Gazeteci olarak araştırmadın..Aynı firmanın aynı binanı ikmal inşatını daha öncede.

7- alıp almadıgı o alımın usulünün ve miktarının ne oldugunu soramadın.Kim bu özge inşaat Mahir Ünalın Karargahı Ramada Otelin sahibi olan şirketmi diyemediniz.Bu şirketin ortakları kimler diyemedin.

8- Dahası var....

"PARTİSİNE, YOL ARKAŞINA BELDEN AŞAĞI VURAN ŞEREFSİZDİR"

Bu Twitları atan Celalettin Güvenç'in; "Partisine, yol arkadaşlarına belden aşağı vuranlar şerefsizdir" cümlesini kurduğu bilinirken bugün Twiterden yaptığı açıklama ile bir nevi kendi partisine ve yol arkadaşlarına belden aşağı vurmuş olduğu görüldü.

SAYIŞTAYDAN GEÇEN İHALEYİ GÜNDEME TAŞIDI 

Celalettin Güvenç Onikişubat Belediyesinin bir ihalesi ile ilgili İyi Parti İl Başkanının yaptığı açıklamaya vurgu yaparak bu ihalenin nasıl verildiğini gazeteci kimliğiyle sormadın soruşturmadın diyerek Karaaslan'ı suçlaması karşısında Karaaslan şunları söyledi: "Sayıştay denetiminden geçmiş bir ihaleye benim bir kulp takmam mümkün değildir. İktidar Partisinin bir milletvekili olan ve aynı zamanda İçişleri Komisyon Başkanı gibi bir koltukta oturan Güvenç'in kendi Sayıştay denetimine güvenmiyorsa AK Parti'de bir saniye bile durmaması gerekir." dedi.

Güvenç'in açıklamalarına ayrıca köşesinde yer vereceğini söyleyen Karaaslan "benim yaram yokki gocunayım. Onikişubat Belediyesinden şahsıma bir kuruş para girmişse bunu Güvenç'in açıklaması gerekir. Kaldı ki Kanal Maraş olarak yaptığı hizmet karşılığında Onikişubat Belediyesinden ne alınmışsa onu da açıklayacağım. Kimsenin endişesi olmasın." diyen Karaaslan Sadrazam Koca Mehmet Ragıp Paşanın bir cümlesini Güvenç'in okumasını istirham ediyorum dedi: "Meyan-ı güft ü gûda bed-meniş îhâm eder kubhun, Şecaat arzederken merd-i kıpti sirkatin söyler."

Güvenç'in açıklamalarına AK Parti Genel Merkezi tarafından konuşma yasağı getirildiği iddia edildi. Twitter hesabından "dahası da var" diye attığı son Twiti kaldırdığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 12:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Maraşlı
Maraşlı - 11 ay Önce

Geçenlerde emekli olanil müdürü giderken benden sonra bizden biri gelecek demiş BİZ dediği kim bu kurumun içinde bir örgüt mu var çünkü bu konuşmayı 7 veya 8 kişiye kendisine biat eden il müdür yardımcıları ve vekalet yapan çoğu müdür ve müdür yardimcilarina söylüyor. BİZ dediği kim feto mu pkk mi yoksa başka bir çete mi. Şua yerine gelen kişiyi kendisi getirdi ve bu kişinin eniştesi şuan cezaevinde öğretmenlerden sorumlu fetonun il imamı idi . Emekliye ayrılan MS isimli kişinin arkasında bu vekilin olduğu bilindiği için aklımda çok derin şüpheler oluştu bu bahsettiği BİZ in kimler olduğu hakkında .

Düşüncem...
Düşüncem... - 11 ay Önce

Bu parti hepimizin başkasının da olamaz zaten ama atladığımız bir detay var millete hizmet eden direk milletle yüz yüze gelen kamu kuruluşlarımıza iyi idareci seçmemiz lazım. Aile sosyal il müdürlüğünü ele alacak olursak il müdürü emekli olmuş haberi yorumlarına bakıyorum birtane olumlu bir yorum yok varis olana bakıyorum birtane olumlu konuşan yok sonra vatandaş tepki koyuyor bunların biran önce temizlenip yerine daha dürüst daha ilkel kurum içiden birileri gelmesi lazım yoksa kendimize yazık ederiz

Konu Nerde Konuşulan Ne
Konu Nerde Konuşulan Ne - 11 ay Önce

belden aşağı vurmamış tekkeli mıstafa kafasına kafasına vurmuş senin gibi. Den şimdi ilk yazdığın yazıdaki iddalarını yazsanda ben orda kaldım. konu başka yere gidiyor yoksa.

Ahmet
Ahmet - 11 ay Önce

Güvenç sorarmısınız oğlunuz maden iş sendikasın dan ne maaş alıyor başka avukat yokmu ki bu kadar yüksek maaş alıyor acaba siyasi gücünüzden yararlanıyorlar olabilirim mesela son santral tayinlerinde liste verdinizmi cevap verirseniz sevinirim.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.