Güneydoğu Toroslarda Şehitler için 150 metrelik Türk Bayrağı dalgalandı

Kahramanmaraş Ottoman Motor Sporları Kulübü ve Gaziantep Off-Road Kulübü sporcuları, Güneydoğu Toroslar'da bin 850 rakımda şehitler için 150 metrelik Türk bayrağı açtı.

Güneydoğu Toroslarda Şehitler için 150 metrelik Türk Bayrağı dalgalandı

 

Güneydoğu Toroslar'da bin 850 metre yükseklikteki Başkonuş Yaylası'nda Gaziantep'e "Gazilik" unvanı veriliş ve Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümleri dolayısıyla düzenlenen programda, kulüplerin sporcuları ve vatandaşlar, 150 metrelik Türk bayrağı açtı. Daha sonra şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

 

Ottoman Motor Sporları Kulübü Başkan Yardımcısı Orhan Bağrıaçık, özellikle Güneydoğu'da Türk bayrağının inmemesi için mücadele eden güvenlik güçlerine destek vermek için toplandıklarını vurguladı. Kahramanmaraş'ın Kurtuluş Bayramını ve Gaziantep'e "Gazilik" unvanı verilmesinin yıl dönümünü aynı anda kutlamak istediklerini belirten Bağrıaçık şöyle konuştu: "Şehitlerimizin bizlere bıraktığı bu cennet vatana sahibiz. Onların bizlere bıraktığı bu mirası ilelebet devam ettireceğiz. Bugün Güneydoğu'da, Cizre'de, Sur'da Diyarbakır'da cansiperane bir şekilde 'bayrak inmesin, ezan dinmesin' diyerek canlarını feda eden şehitlerimize de aynı şekilde minnet borçluyuz. Terörle mücadelede görev alan tüm güvenlik güçlerimizin başarılarının devamı diliyoruz." Gaziantep Off-Road Kulübü Yöneticisi Murat Şerbetçi de Ottoman Motor Sporları Kulübü'nün daveti üzerine geldiklerini söyledi.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE