Göç İdaresinden Ankara'daki Suriyeliler hakkında açıklama

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Ankara’da bulunan geçici koruma statü sahibi Suriyelilerin tespit edilerek kayıtlı olduğu illere geri gönderileceğini duyurdu.

Göç İdaresinden Ankara'daki Suriyeliler hakkında açıklama

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemizde bulunan yabancıların ikamet izni, uluslararası koruma ve geçici koruma iş ve işlemlerini düzenleme ile yetkili ve görevli olan Bakanlığımız koordinasyonunda Ankara Valiliği, Göç İdaresi, Jandarma ve Emniyet birimlerimizin katılımlarıyla yapılan değerlendirmeler sonucunda aşağıdaki kararlar alınmıştır” denildi.

Açıklamanın devamında, “2 Eylül 2021 tarihinden geçerli olmak üzere Ankara ili mülki sınırları geçici koruma kaydına kapatılmıştır. Ülkemizin başka illerinde kayıtlı olup fiilen Ankara ilinde ikamet eden geçici koruma statü sahibi Suriyeliler tespit edilerek kayıtlı olduğu illere geri gönderilecek ve kayıtlı oldukları illerde ikamet süreçleri bildirim yükümlülüğü getirilerek takip edilecektir. Ankara ilindeki göç, uyuşturucu ve asayiş olaylarına kaynaklık eden metruk binalar ve bu binalarda ikamet eden yabancılar tespit edilerek yıkım ve tahliye işlemleri tamamlanacak ve söz konusu yabancılar kayıtlı oldukları illere gönderilecektir. Herhangi bir koruma statüsü ya da ikamet izni bulunmayan düzensiz göçmenlerin kolluk birimlerince yakalanarak geri gönderme prosedürlerinin yerine getirilmesi amacıyla Geri Gönderme Merkezlerinde idari gözetim altına alınmalarına kararlılıkla devam edilecektir. Yabancılara ait vergi levhası olmayan işyerleri ile ilgili olarak gerekli mevzuat çerçevesinde her türlü yaptırım ivedilikle uygulanacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

(Kaynak: İHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmıt
Mahmıt - 3 hafta Önce

Sanki geri gönderiyor gibi şu işe bak hele ha ora ha bura göndereceksin kardeşim halkın huzurınu bozmaya kimsenin hakkı yoktur her kes aslan gibi vergisini veriyor can mal güvenliğini sağlayacaksın yapamayanı halk gömer sandıkta yeter bıktık artık

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.