Gezi Parkında seyyar satıcılara saldırı

Beyoğlu’ndaki Gezi Parkı’nda seyyar satıcılar ile zabıta memurları arasında çıkan kavgada 1 kişi yaralandı. Polisin, kavga sırasında yere düşen seyyar satıcıya tokat attığı ve copladığı görüldü.

Gezi Parkında seyyar satıcılara saldırı

Olay, saat 10.30 sıralarında Taksim’deki Gezi Parkı içinde meydana geldi. Açıkta seyyar çaycılık yapan ve vergi levhası bulunmayan seyyar satıcılarla, onları uyaran zabıtalar arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine zabıta memurlarının, seyyar satıcıların araçlarını devirerek satıcıları darp ettikleri iddia edildi.

Çıkan kavgada Fesih D., (51) başından yaralanırken, çaycı Orhan Tandır ise darp edildi. Kavga üzerine çevredekilerin ihbarı ile bölgeye polis sevk edildi. Olayın ardından Gezi Parkı’na gelen polis ekipleri, taraflar arasındaki kavgayı ayırdı. Bu sırada bir polis memurunun, yere düşen ve kısa süreli fenalık geçiren Orhan Tandır’a tokat atması dikkat çekti.

Başından yaralanan Fesih D., polisin ambulans talebini reddetti. Üzerinden kesici alet çıkan yaralı Fesih D., olayın ardından ifade vermek üzere polis merkezine götürüldü.

Kavgadan sonra gazetecilere açıklama yapan Orhan Tandır, yıllardır Gezi Parkı’nda seyyar çaycılık yaptığını belirterek, “Çay arabam var benim. Eli sopalı zabıta ekipleri geldi. Kaldır diyerek küfür etti. Küfür ile birlikte saldırdı. İşimiz olsa bu işi yapmayız” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2015, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.