Germenicia Mozaikleri Dünya'ya tanıtıldı

Kahramanmaraş’ta bulunan Germinicia Antik Kenti Mozaikleri Dünya’ya tanıtıldı.

Germenicia  Mozaikleri Dünya'ya tanıtıldı

Kahramanmaraş’ta bulunan Germinicia Antik Kenti Mozaikleri Dünya’ya tanıtıldı.

 

4 Şubat 2016 tarihinde İstanbul Elgiz Müzesinde lansmanı yapılan “Mozaik Yolu Projesi”nin yurt dışı lansmanı 11 Şubat 2016 tarihinde İsviçre Gstaad Palace Otel’inde gerçekleştirildi.

 

 

İstanbul’da gerçekleştirilen lansman toplantısında “Mozaik Yolu Projesi”, seyahat acentaları temsilcilerine, tur operatörlerine, yazılı ve görsel ulusal basın temsilcileri ve diğer ilgililere anlatıldı. Bu toplantı ile Kahramanmaraş’taki Germenicia Antik Kenti Mozaiklerinin tanıtımı gerçekleştirilmiş oldu.

 

“Mozaik Yolu Projesi”nin yurt dışında gerçekleştirilen lansmanına ise 200’e yakın davetli katıldı. Bu toplantıya Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Meclis Üyesi Sıddık Sezal ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ katıldı.

 

Yurt dışında gerçekleştirilen bu toplantıya, Türk ve yabancı medya mensupları, seyahat acenteleri temsilcileri, tur operatörleri, turizm dergilerinin editörleri, işadamları ve sektörün diğer temsilcileri katıldı ve Kahramanmaraş mozaiklerinin tanıtımı adına çok faydalı bir toplantı oldu.

 

 

Toplantının içeriğinde daha önceden hazırlanan 3D videomapping sunumu, görsel sunum, açılış konuşmaları yer aldı. Ayrıca Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin bastırmış olduğu Germenicia Antik Kenti broşürlerinin dağıtımı yapılarak mozaiklerimizin dünyanın farklı ülkelerinden gelen kişilere tanıtımı yapıldı. Böylece Germenicia Antik Kenti mozaiklerine ülkelerin dikkati çekilmiş oldu.

 

“Mozaik Yolu Projesi” Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği tarafından yürütülmektedir. Projenin danışmanlığını ise Prof. Dr. İlber Ortaylı yapmaktadır.

 

“Mozaik Yolu Projesi” Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa ve Hatay illerindeki mozaikleri kapsamaktadır.

 

“Mozaik Yolu Projesi” sayesinde turizm alanında yeni bir kültür yolu ve yeni bir destinasyon sağlanarak, Kahramanmaraş mozaiklerinin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımı yapılmış olacak ve mozaiklerimizin yurt içi ve yurt dışında ziyaretçileri olacak.

 

“Mozaik Yolu Projesi”nin Kahramanmaraş’ın turizm alanında tanıtımına sağlayacağı katkı yadsınamaz bir gerçektir.

 

“Mozaik Yolu Projesi” ile 2016 ve 2017 yıllarında yurt içi ve yurt dışı tanıtım toplantılarına devam edilecek ve mozaiklerin gruplar halinde ziyaretleri gerçekleştirilecektir.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE