Galatasaray maçı öncesi ortalık karıştı!

Atatürk Stadı'nda Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacak Galatasaray maçını izlemek için maç bileti bulamadıklarını bahane eden gruplar, yürüyüş yaparak polise ve çevredeki araçlara saldırırken, polisin duyarlılık gösterip gruba müdahalede bulunmaması gerginliği önledi.

Galatasaray maçı öncesi ortalık karıştı!

Dün gece Diyarbakır’da gelen ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’la saat:17:00’da Atatürk Stadı'nda karışılacak olan Galatasaray takımı stada gelmeden önce toplanana bazı kişiler gerginlik çıkardı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’a destek amacıyla Yenişehir ilçesi Ofis semtinde bulunan Ekinciler Caddesi'nde karşılaşmanın oynanacağı Atatürk Stadyumu'na doğru yürüyüşe geçen ve ellerindeki havai fişek ile maytapları sağa sola atan grup küfürler savrurarak stad önüne geldi. Burada bir süre bekleyen grup daha sonra yere attıkları sarı-kırmızı Galatasaray bayrağını ayaklarıyla çiğnedikten sonra yaktı.

 

Bayrağı yakan grup daha sonra Toplumsal Müdahale Aracına (TOMA) doğru yönlenerek taş ve maytaplarla saldırıda bulundu. Polis ekipleri ise duyarlı davranarak gruba uyarıda bulundu. Polisin bu tutumu gerginliği önlerken grup içerisinde bulunan bazı kişiler daha sonra çevrede park halinde bulunan bir aracın camını kırıp diğer araçlara zarar vermeye başladı.

 

Yaşanan bu olaya çevrede bulunan esnaf ve vatandaşların tepki göstermesiyle grup kendilerinin maçı izlemek için Atatürk Stadyumu'na alınıncaya kadar stad önünde beklemeyi sürdüreceklerini belirtti. Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından polis stad çevresinde güvenlik önlemlerini iki katına çıkardı.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2014, 16:44
YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.