Fırat Yılmaz Çakıroğlu son yolculuğuna uğurlandı

İzmir’deki Ege Üniversitesi Kampüsü'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Bornova ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu son yolculuğuna uğurlandı

Çakıroğlu'nun ölümü nedeniyle Ege Üniversitesi'nde eğitim ve öğretime 3 gün ara verildi.

İzmir Ege Üniversitesi Kampüsü’nde, dün saat 17.00 sıralarında, karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan kavgada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede ölen Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu (22) için İzmir’in Bayraklı ilçesindeki Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, anne Özlem Çakıroğlu, baba Fuat Mahir Çakıroğlu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıkulu, CHP İzmir Milletvekilleri Mehmet Ali Susam, Aytun Çıray, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ailenin akrabası olan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, siyasi partilerin yetkilileri ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Cenazede, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun annesi Özlem Çakıroğlu ve babası Fuat Mahir Çakıroğlu’nun güçlükle ayakta durduğu gözlendi. Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun Türk bayrağına sarılı cenazesi ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Bornova Pınarbaşı Mezarlığı'na defnedildi.
Öte yandan hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ailenin tek çocuğu olduğu öğrenildi.

“BEN CHP'LİYİM OĞLUM MHP'LİYDİ”
Cenaze sonrası açıklama yapan acılı baba Fuat Mahir Çakır oğlu, "Ben CHP'liyim, yönetici değilim. Gider oyumu kullanırım. Ama oğlum MHP'li oldu. Suç mu öyle olması? Oğlum Türk olduğu için saldırıya uğradı. Oğlumun üç ayı vardı mezun olmasına. Ona izin vermediler. Hep başarılı öğrencileri seçiyorlar. Bu organize bir hareket. Bu olaylar bitecek mi? Bitmeyecek, yine devam edecek. Önlem alınsın. Benim başıma geldi. Ben acıyı yaşadım başkaları yaşamasın" dedi.

OLAY DERSTE BAŞLAMIŞ

Öte yandan Ege Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı soruşturmada 6 kişi gözaltına alındı. Olayların başlangıcının ise bir gün önce formasyon dersi sırasında, gürültü yapan ve yüksek sesle konuşan Mardinli bir öğrenciyi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun uyardığı ve ikili arasında tartışma yaşandığı ileri sürüldü. Bu ağız tartışmasından sonra karşıt gruplu öğrenciler arasında gerginliğin başladığı ve dünde bıçaklı, sopalı ve taşlı kavganın olduğu öğrenildi. Ayrıca, kavga sırasında kullanılan 5 bıçağın üniversite kampüsünde bulunduğu bildirildi.

EĞİTİME 3 GÜN ARA VERİLDİ 
Olaylardan sonra toplanan Ege Üniversitesi Senotosu, eğitim ve öğretime 3 gün ara verdi. Üniversite sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
''20 Şubat 2015 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kampüsünde yaşanan öğrenci olayları nedeniyle; Üniversitemiz Senatosu 21.02.2015 Cumartesi günü saat 14.00’te olağanüstü toplanarak; 23-25 Şubat 2015 tarihleri arasında Üniversitemizin tüm birimlerinde 3 gün süreyle eğitime ve öğretime ara verilmesine, oy birliğiyle karar vermiştir.'' 

ATAKAN ŞEN - HALİL KARAHAN

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 19:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.