FETÖ'nün o isme parti kurma teklifi yaptığı iddia edildi

FETÖ'nün 2008'de eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’a AK Parti'ye karşı yeni bir parti kurma teklifi götürdüğü reddedilince de harekete geçtiği ortaya çıktı.

FETÖ'nün o isme parti kurma teklifi yaptığı iddia edildi
banner150

Gazeteci Kemal Gümüş'ün kaleme aldığı ‘İşgalin Yapı Taşları’ adlı kitapta, FETÖ’nün Ağar, Koç ve Sabancılar'ın özel jetlerine dinleme cihazı koyduğu ortaya çıktı.

Gümüş, kitabında örgütün havalimanındaki casusluk faaliyetlerin, kara para akışlarını, Koç, Sabancı gibi Türkiye'nin önde gelen ailelerini özel uçaklarında ve konutlarında nasıl dinlediğini, Hindistan'dan valizlerle getirilen dinleme cihazlarının ülkeye nasıl sokulduğunu gibi pek çok kirli ilişkiler ağını anlattı.

PARA KAÇIRDILAR
İşte havalimanı imamı Alattin İlyas Yağmur'un ifadelerinde anlattığı detaylar: Örgütün yurtdışına çıkaracağı paraları İstanbul ve Ankara’da iki kuyumcuda toplanıp, FETÖ'cü büyükelçiler aracılığıyla yurtdışına kaçırılıyordu. Her kıtaya ayrı bir görevli yerleştirilmiş. Büyükelçilik görevlilerine verilen para valizleri büyükelçilik mührü de kullanılarak aranmadan havaalanında kontrol noktalarından geçer, valizi ya transit alanda bir başkasına teslim eder ya da kendileri

AK PARTİ'YE KARŞI PARTİ KURMA TEKLİFİ...
İşadamı merhum Mustafa Koç’un özel uçağına “Koç’u cemaat tarafına çekmemiz lazım ancak henüz istediğimiz sonuca ulaşamadık” denilerek dinleme cihazları yerleştirildi. FETÖ, 2008'de eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’a Ak Parti'ye karşı yeni bir parti kurma teklifi götürdü. Reddedilince Ağar’ın uçağı dinlendi. Örgüte sıcak bakmayan Güler Sabancı’ya ait Şarköy’de bir villaya dinleme ve görüntü alma cihazları yerleştirildi. Şantaj amaçlı bilgiler elde edildi.

(Star)

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 08:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
ökkeş
ökkeş - 3 yıl Önce

Mehmet Ağar zaten bir partinin genel başkanıydı. akp ye karşı neden başka bir parti kurmaya ihtiyaç duysun ki. Potansiyel erkan mumcu ve kaksal toptan idi. onlar da akp içinde yer almayı tercih etmişler biri meclis başkanı diğeri mili eğitim bakanı olmuştu. erkan mumcu turizm bakanlığında ve akp den ayrıldı. anavatan partisinin genel başkanı iken dyp genel başkanı ile birlikte seçime beraber girip partileri birleştireceklerdi ki tehdat aldılar, Mehmet ağar geri durdu. fakat Muhsin Yazıcıoğlu bir sıçrama imkanı bulmuşken onun da infaz edilmesi satranç oyununun kurallarını değiştiren olay olmuştur.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.