Your SEO optimized title page contents

FETÖ'nün kilit ismi kıskıvrak yakalandı

FETÖ'nün emniyet yapılanmasının kritik ismi olan eski emniyet müdürü Bayram Ö., düzenlenen operasyon ile saklandığı Kartal'da kıskıvrak yakalandı.

FETÖ'nün kilit ismi kıskıvrak yakalandı

Bayram Ö. kapatılan Samanyolu TV'deki ''Tek Türkiye'' dizisinde geçen ve birçok kişiyi hedef gösteren "Karanlık Kurul" adlı yapının diyaloglarını yazan isim olarak da gündeme gelmişti.

EVDE YAKALANDI
Milliyet'ten Musa Kesler'in haberine göre; Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri firari FETÖ mensuplarının Kartal'da bulunması muhtemel adreslerine yönelik çalışmaları sırasında yaptığı çalışmada firari Bayram Ö.'nün Cumhuriyet Mahallesi'ndeki bir eve geldiğini belirledi.  Eve baskın yapan ekipler Bayram Ö.'yü yakaladı.

HER TAŞIN ALTINDA
ÇYDD Başkanı Gülseven Yaşer'in ifadelerine göre Bayram Ö., komiser olduğu dönemde Türkan Saylan'ın kurduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne 'sızmış' ve burada FETÖ lehine faaliyet göstermişti. Bayram Ö. ayrıca Danıştay cinayeti sürecinde tetikçi Alparslan Aslan'ın Elazığ'daki ailesine yönelik soruşturmayı aksattığı iddiasıyla da suçlanmıştı. Bayram Ö., kapatılan Samanyolu TV'deki ''Tek Türkiye'' dizisinde geçen "Karanlık Kurul" adlı yapının diyaloglarını yazan isim olarak da gündeme gelmişti. Dizi senaryosunun FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in talimatlarıyla hazırlandığı, yapılacak operasyon ve örgütün hedefindeki kişilere dair bu diziyle mesaj verildiği değerlendirmeleri de çok tartışılmıştı.

"Tahşiyeciler" adlı dini gruba kumpas kurulduğu iddiasıyla açılan davada sanık olan Bayram Ö., bir süredir firari olarak aranıyordu.

(Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 09:06
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.