FETÖ'nün sosyal medya uzmanı Türkiye'ye getirildi!

MİT, darbe girişiminden hemen sonra yurt dışına kaçan FETÖ'nün sosyal medya uzmanlarından olan Yusuf İnan'ı Ukrayna'dan Türkiye'ye getirdi

FETÖ'nün sosyal medya uzmanı Türkiye'ye getirildi!
banner150

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığı, darbe  girişiminden sonra yurt dışına kaçan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sosyal  medya uzmanlarından Yusuf İnanUkrayna'dan Türkiye'ye getirdi. 
 
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 12 Temmuz'da iki farklı ülkeden  getirdiği FETÖ mensuplarını Türk adaletine teslim eden MİT, benzer bir çalışmaya  daha imza attı.

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından yurt dışına  kaçan örgütün sosyal medya uzmanlarından Yusuf İnan, MİT tarafından bugün öğleden  sonra Ukrayna'dan yurda getirildi.
 
Darbe girişimi öncesinde kurduğu internet siteleri ve sosyal medya  hesapları üzerinden algı operasyonları yürüten İnan'ın, Pensilvanya'nın  talimatlarıyla önemli siyasi şahsiyetler ile devlet yöneticilerini  itibarsızlaştırıcı yayınlar yaptığı öğrenildi.
 
Oluşturduğu farklı müstear isimlerle özellikle İzmir'de faaliyet  yürüten İnan, İzmir 2. Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla "silahlı terör örgütüne  üye olma" suçundan aranıyordu.
 
MİT'in ses getiren operasyonları
 
MİT, 12 Temmuz 2018'de terör örgütünün "Azerbaycan kasası" ile  Mersin'de FETÖ'ye bağlı iş adamlarının imamlığını yapan iki üst düzey teröristi  yurt dışından Türkiye'ye getirmişti. Bu kapsamda,  FETÖ üyelerinden İsa Özdemir  Azerbaycan'dan, Salih Zeki Yiğit ise Ukrayna'dan İstanbul'a getirilmişti.
 
Öte yandan MİT, 29 Mart 2018'de örgütün Balkan yapılanması kapsamında  6 FETÖ üyesini Kosova'dan, 10 Nisan 2018'de ise üç örgüt mensubunu Gabon'dan  Türkiye'ye getirmişti.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.