FETÖ'nün kritik ismi Ankara'da yakalandı!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrasında meslekten ihraç edilen eski Danıştay üyesi Kasım Davas, Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) ortak operasyonuyla Ankara'da yakalandı.

FETÖ'nün kritik ismi Ankara'da yakalandı!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi  sonrasında meslekten ihraç edilen eski Danıştay üyesi Kasım Davas, Ankara Emniyet  Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) ortak operasyonuyla Ankara'da  yakalandı. 

"Silahlı terör örgütü FETÖ/PDY'ye üye olmak" suçundan hakkında 8 yıl 9  ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari Davas'ın, Çankaya ilçesinde lüks bir  sitede saklandığı tespit edildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü ve MİT'in söz konusu adrese ortak düzenlediği  operasyonda, Davas aracıyla kaçmaya çalışırken sitenin girişinde gözaltına  alındı.

FETÖ itirafçısı eski Gemlik Kaymakamı Cahit Işık'ın, ifadesinde  Davas'ın örgütün sözde "Trabzon yargı ve kaymakamlar imamı" olduğunu belirterek,  "Kendileriyle ayda bir toplantı gerçekleştirdiği" şeklinde beyanda bulunduğu  belirtildi.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.