Fatih Vicdan aday adaylığını açıkladı

Yerel Seçim 2014’te Ekinözü Belediye Başkan Adayı olarak çıktığı yolda çok az bir oy farkı ile başkanlık koltuğuna oturamayan Fatih Vicdan, “Yapılacak olan genel seçimlerde hem partimi hem de Kahramanmaraş’ı Meclis kürsüsünde en iyi şekilde temsil edeceğimi buradan tüm hemşerilerime duyuruyor ve desteklerini bekliyorum” dedi.

Fatih Vicdan aday adaylığını açıkladı
banner150

Genel Seçim 2015 sürecine girdiğimiz şu günlerde Kahramanmaraş Ekinözü Belediye Başkan adayı Fatih Vicdan, CHP'den Kahramanmaraş Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

 

Yerel Seçim 2014’te Ekinözü Belediye Başkan Adayı olarak çıktığı yolda çok az bir oy farkı ile başkanlık koltuğuna oturamayan Fatih Vicdan, “Yapılacak olan genel seçimlerde hem partimi hem de Kahramanmaraş’ı Meclis kürsüsünde en iyi şekilde temsil edeceğimi buradan tüm hemşerilerime duyuruyor ve desteklerini bekliyorum” dedi.

 

CHP İl Başkanı Esat Şengül aday adaylığını açıklayan Fatih Vicdan’ı tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi ve şunları ekledi. “2015 Genel Seçimleri için Kahramanmaraş’ta partimiz adına ilk resmi aday adaylığını açıklayan Fatih Vicdan beye teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz daha önce Ekinözü Belediye Başkan adayı olmuş ve daha önce Ekinözü’nde aday bile göstermemiş olan partimizi en iyi şekilde temsil etmiş ve çok az bir oy farkıyla kaybetmişti. Kendisini o dönemde göstermiş olduğu özverili çalışmaları adına kutluyorum. İlk resmi açıklamasını yapacak olan Fatih beye de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

EKİNÖZÜ’NDE BAŞARILI OLDUK

 

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adaylığını açıklayan Fatih Vicdan ise şunları dile getirdi.

 

“Öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum. 2014 Yılında Ekinözü’nde Belediye başkan adaylığı süreci yaşadım. Çok üzgünüm ki sizlere o kaleyi getiremedim. Ancak partim adına şahsım adına davam adına çok önemli işler yaptığımı düşünüyorum. 40 yılı aşkın bir dönemden beri Ekinözü’nde aday gösteremediğimiz aşikârken biz elimizden geleni yaptık ve başarılı bir seçim dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum. Şuan Kahramanmaraş Milletvekili adayıyım ve tüm şehrimizin gönüllerine talibim. Kahramanmaraş’ta oy oranımız düşmüş ama potansiyeli yüksek bir örgütüz. Bizler çalışmalarımızla başta gençler ve kadınlarımız olmak üzere dar gelirli ailelerimiz, memurlarımızı, işçilerimizi ve emeklilerimizi kucaklayacağız. Bir ülkenin ve şehrin en önemli unsuru olan gençlerimiz ve kadınlarımız bizlere destek olduktan sonra bizler iktidar yolunda önemli bir adım atacağız.

 

17 ARALIK SÜRECİ YOLSUZLUK VE RÜŞVET GÜNÜDÜR

 

Ak Parti Hükümeti döneminde şehrimize yapılan yatırımlar ortada, tekstil sektörü, sanayi sektörü bitmiş. Komşularımızla ikili ilişkilerde düşmanlaştırma politikasına dönmüş daha önce kardeşim dediği liderlerin ölümünü izleyen bir iktidar ve ekibi var. Bizlere 17 Aralık sürecini darbe girişimi diye yansıtan hükümet şunu unutmamalıdır ki biz o günü unutmayacağız. Yolsuzluk ve rüşvet günü olarak hatırlayacağız.

 

Başbakan Davutoğlu işi gücü bırakarak Genel Başkanımızı küçümseyen laflar sarf ederek onu suçlamaya devam ediyor. Bizim Genel Başkanımızın eleştirilecek elbette birçok yönü vardır bizler onu eleştireceğiz elbet. Bunlar neler mi? Bizim genel başkanımız yolsuzluk, rüşvet nedir öğrenememiş, çocuklarına gemicikler alamamış, çocukları çalmak adına bir şey biliyorsa oda saz çalmaktır. Oysa Cumhurbaşkanı bunları iyi biliyor ki atama Başbakanına her şeyi direktifleriyle veriyor.

Şahsım ve partim adına yapılacak olan seçimlerde Gerek Atama usulü, gerek temayül yoklaması biz her türlü adaylık belirleme sürecine hazırız çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Yapılacak olan Genel Seçimlerin Ülkem ve Partim adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

 

Bizler farkındayız ve çok iyi biliyoruz ki, Türkiye çok önemli bir dönemeçten geçmektedir. AKP iktidarının Türkiye’yi ne hale getirdiğini görmekteyiz. Cumhuriyetimizin temelleri sarsılmakta, devrim yasaları yok sayılmakta. “İleri Demokrasi” kandırmacısıyla her türlü anti demokratik uygulamalar yapılmakta ve Türkiye hızla tek parti diktatörlüğüne götürülmeye çalışılmaktadır. Başta adalet olmak üzere, sağlık, eğitim, güvenlik ve sosyal güvenlik alanında ki yetmezlikler ve kadrolaşma toplumumuzu çok kaygılandırmaktadır. “Kamu hizmeti” kavramının yok edilmesi, “millet için devlet” anlayışını da beraberinde yok etmektedir. Süregelen istikrarsızlık, tarım ve hayvancılığımızın yok edilmesi, işsizliğin hızla artması ve istihdamda ki yetmezlik insanlarımızı güvensiz kılmaktadır.. Üretici, işçi, memur, emekli, esnaf, küçük ve orta işletmeci kan ağlamaktadır.

 

CHP’Yİ İKTİDAR YAPMAKTIR

 

Saymakla bitmeyecek bu sorunlarımıza köklü çözümler bulmanın ilk ve tek yolu, CHP’yi iktidar yapmaktan geçmektedir. Ülkemizin ekonomik, siyasal ve sosyal koşulları bu gerçekliğe çok yakındır. Bunun için de, TBMM grubumuzu, yani milletvekillerimizi, büyük bir özenle, çalışkan, üretken, bilgili, donanımlı, kentinin ve ülkesinin sorunlarını çok iyi bilen, çözüm üretme yeteneğine sahip, CHP’nin kimliğini, ideolojisini her durum ve koşulda savunan, bugüne kadar bu yönde çalışmalar yapmış, genel olarak tüm yurttaşlarımızın güven duyacağı ve bireysel olarak ta partimize oy katkısı yapması muhtemel arkadaşlarımızdan oluşturmanız gerekmektedir.

 

Değerli arkadaşlar, benim, tüm bu saydığım özellik ve nitelikler konusunda ki duyarlılığım ve kendime olan özgüvenimin gelişkinliği bilinmektedir. Sizin katkılarınız ve kendime olan güvenimle yılmadan mücadele edeceğime ve çözümler üreteceğime inanıyorum.

 

Yoksulluğun had safhaya geldiği günümüzde korunmaya muhtaç insanlarımızın sosyal yaşamlarını iyileştirecek çözümler konusunda aynı zamanda bir sosyal hizmet uzmanı olarak kendimi donanımlı görüyorum. Çiftçimizi, çalışanlarımızı, emek dünyasını tanıyor, dolayısıyla iş yaşamımızın sorunlarını biliyor ve çözüm üretme konusunda kendime güveniyorum. İktidar olabilmek için oy’a ihtiyacımız var. Bugüne kadar toplumun tüm kesimleri ile kurduğum olumlu ilişkiler sayesinde partimize ayrıca oy katkısı yapacağıma inanıyorum. Sizlere güvenim sonsuz. Seçtiğiniz zaman gurur duyacağınız bir milletvekili olacağımdan hepinizin emin olmasını istiyorum ve desteğinizi bekliyorum.

CHP’nin  Halkın İktidarını kuracağına inanıyorum. Bu sürece katkı yapmaya hazırım. Sizinde hazır olduğunuzu görüyorum. Bu bağlamda CHP milletvekili aday adayı olduğumu sizlerle paylaşıyorum. Bu duygularla hepinize içten saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum.''

 

Bu sırada bir grup genç “ Fatih Vicdan nerede gençlik orada", "Bu gençlik seninle gurur duyuyor" sloganıyla vicdan konuşmasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2015, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.