Eyvah korkulan oldu: 8 ilde yeni kısıtlamalar yolda!

Kovid-19 vakalarının orta bir seviyede seyrettiği bazı illerde vaka sayılarında yeniden artış görüldü. Bu doğrultuda; 8 kentte bazı kısıtlamaların geri geleceği konuşuluyor.

Eyvah korkulan oldu: 8 ilde yeni kısıtlamalar yolda!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamanın ardından bazı illerde kısıtlamalar kaldırılmıştı. Alınan kararların ardından başta İstanbul olmak üzere çok sayıda merkezde vakalar tırmanışa geçti. Riskin artmasının ardından İstanbul’da kısıtlamaların yeniden geleceği konuşulmaya başlandı.

Sabah’ın haberine göre; 8 ilde vaka sayıları haftalık 100 bin kişide 100’ün üzerine çıkarak yüksek riskten çok yüksek risk grubuna geçiş yaptı. İstanbul’un da olduğu 8 ilde, 15 Mart’a kadar vaka sayılarında düşüş yaşanmazsa çok yüksek risk grubunda olduklarından restoran, kafe, çay bahçeleri ve kıraathaneler yeniden kapanacak.

KAFELER KAPANABİLİR

27 Şubat-5 Mart tarihleri arasında haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayıları İstanbul’da 111 bin 57, Kırklareli’de 116 bin 94, Tekirdağ’da 111 bin 19, Kocaeli’de 112 bin 25, Yalova’da 134 bin 76, Çanakkale’de 107 bin 29, Mersin’de 100 bin 82 ve Kilis’te 163 bin 17 oldu. 8 ilde kafe, restoran, çay bahçeleri ve kıraathanelerin yeniden kapanmaması için söz konusu illerin kırmızı (çok yüksek riskli) renkten turuncuya (yüksek riskli) geçiş yapmaları gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.