Evlerde toplu iftar yasak mı? İftar çadırları kuruluyor mu?

Türkiye'de Ramazan ayında Covid-19'dan dolayı toplu iftarların yasak olup olunmadığı herkes tarafından merak ediliyor. Kabine toplantısı sonrası sonrasında yapılan duyura göre; Evlerde toplu iftarın yasak mı, değil mi? sorusunun yanıtı nihayet netlik kazandı. İşte tüm bilgiler...

Evlerde toplu iftar yasak mı? İftar çadırları kuruluyor mu?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi.

İkindi saat 15.30'de başlayan toplantının ardından Erdoğan, alınan kararlara ilişkin koronavirüs salgınında normalleşme süreci kapsamında bazı bilgiler verdi.

Özellikle Ramazan ayına vurgu yaparak biraz fedakarlık isteyen Erdoğan, toplu iftar ve sahur etkinlikleri konusuna da değinmeden geçemedi.

Ülkemizin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21 ve sabah 5 olarak haftanın her günü devam edecek. Lokanta ve kafe gibi işletmeler de tüm illerde yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışacak.

RAMAZAN'DA İFTAR ÇADIRI KURULACAK MI?

Ramazan ayının yaklaşması ile beraber daha çok Kızılay ve sosyal yardım dernekleri tarafından kurulan iftar çadırları 2021 senesinde yine olmayacak.

ERDOĞAN DUYURDU: EVLERDE TOPLU İFTAR YASAK MI?

Erdoğan, "Ramazan ayında fedakarlık yapacağız. Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız. Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek. Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız. Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacak" açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.