Erkoçtan kurtuluş teşekkürü

4 Şubat - 12 Şubat tarihleri arasında düzenlenen kurtuluş etkinlikleri, büyük ilgi görürken; Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç ta, etkinliklere katılanlara ve kendisine bırakılan değerli mirasa sahip çıkan Kahramanmaraşlılara teşekkür etti.

Erkoçtan kurtuluş teşekkürü
banner150

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, " Kendisine bırakılan değerli mirasa sahip çıkan Kahramanmaraşlı hemşerilerime çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

Şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yılı nedeniyle 4 Şubat - 12 Şubat tarihleri arasında düzenlenen etkinlikler, büyük ilgi görürken; Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç ta, etkinliklere katılanlara ve kendisine bırakılan değerli mirasa sahip çıkan Kahramanmaraşlılara teşekkür etti. Erkoç, yayımladığı mesajında şunları söyledi:

 

95 yıl önce her türlü modern silahlardan yoksun, işgal altındaki Maraş insanı, döneminin en donanımlı ordularına karşı birlik ve beraberlik içinde savaşmış ve bizlere gururla yâd edeceğimiz unutulmaz şanlı bir tarih yazmışlardır.

 

Esaret altında yaşamaktansa ölümü tercih eden, şehitlik mertebesini kendine şeref madalyası gören ve bugün bize bu topraklarda özgürce yaşamayı sağlayan ecdadımızı  “unutmamak ve unutturmamak” adına şehrimizin kurtuluş yıldönümünü her geçen yıl daha büyük bir coşku ile şehit ve gazilerimizin anılarına yakışır şekilde kutlamaya gayret ediyoruz.

 

Bu yıl Kurtuluş Haftası kutlamalarımızda ilkini organize ettiğimiz ve gelecek yıllarda gelenekselleştirmeyi planladığımız kurtuluş koşusu, futbol turnuvası, yöresel yemek yarışması ve kahraman bebekler yarışıyor gerçekten büyük bir katılımla gerçekleşti.

 

Türkiye’nin hemen hemen her ilinden şehrimize gelen 300’e yakın profesyonel sporcu ve katılımcılar ile gerçekleştirdiğimiz Kurtuluş Koşusu’nda yaşanan büyük heyecan ve coşku hepimizi çok mutlu etti.

 

12 Şubat onurunu bize yaşatan aziz kahramanlarımız anısına düzenlediğimiz organizasyonlarımıza katılan tüm katılımcılara ve kendisine bırakılan değerli mirasa sahip çıkan Kahramanmaraşlı hemşerilerime çok teşekkür ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.