Erdoğan'dan yeni ''one minute' Trump'ın mektubunu yırtıp çöpe attı

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektup sosyal medyayı karıştırdı. Mektubun üslubu siyasi nezaketten çok uzak kalırken, Erdoğan Trump'ın mektubunu yırtıp çöpe attı.

Erdoğan'dan yeni ''one minute' Trump'ın mektubunu yırtıp çöpe attı
banner150

Türkiye'nin birinci gündem maddesi haline gelen Barış Pınarı Harekatı ile Fırat'ın doğusundaki terör hedefleri 9 Ekim saat 16.00’da vurulmaya başlandı.

ABD ve Başkan Donald Trump ise bölgede destek verdikleri terör örgütü YPG'lilere karşı yapılan bu harekata yönelik, peş peşe açıklamar yaptığı gözlerden kaçmıyor.

MEKTUP YIRTILDI
Trump'ın, Barış Pınarı Harekatı başlamadan önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı bir mektup ortaya çıktı. Mektubun üslubu siyasi nezaketten çok uzak kalırken, Erdoğan'ın mektubu çöpe attığı ortaya çıktı.

Mektubun sonunda skandal ifadeler kullanan Donald Trump'a cevap olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'nı başlatma emri verdi ve Türk askeri Suriye'ye girdi.

İşte o mektubun Türkçesi 

“Sayın Başkan, İyi bir anlaşma için çalışalım. Binlerce kişinin katledilmesinden sorumlu olmak istemiyorsun, ben de Türkiye’nin ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemiyorum ve ederim de. Pastör Brunson konusunda sana bir örnek sunmuştum.

Sorunlarının bazılarını çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratma. Harika bir anlaşma yapabilirsin. (SDG Komutanı) General Mazlum (Kobani) seninle müzakere etmek istiyor ve geçmişte hiç vermediği tavizleri vermeye niyetliler. Bana gönderdiği bir mektubun bir kopyasını gizli olmak kaydıyla iliştiriyorum. 

Bunu doğru ve insani bir yolla yapabilirsen tarih senden yana olacaktır. Eğer iyi şeyler olmazsa seni sonsuza dek şeytan olarak göreceğim. Sert bir adam olma. Aptal olma. Seni daha sonra arayacağım.”

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.