Erdoğan'dan Almanya'daki gurbetçilere çağrı: Onlara oy vermeyin!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya ile yaşanan krizin ardından gurbetçilere seslendi: Türkiye düşmanı partilere oy vermeyin.

Erdoğan'dan Almanya'daki gurbetçilere çağrı: Onlara oy vermeyin!
banner150

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da kıldığı cuma namazı sonrası açıklamalar yaptı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar;

"TANSİYONUN DÜŞMESİNDE BAŞ SORUMLU ALMANYADIR"
Türkiye'nin tansiyon düşürme noktasında herhangi bir sorumluluğu yok. Eğer bu konuda sorumluluk aranıyorsa baş sorumlu Almanya'nın ta kendisidir. Almanya şu ana kadar kendi iç siyasi çekişmelerini sürekli olarak Türkiye'yle ve diğer bazı Avrupa ülkelerini de yanına almak suretiyle bu sürece taşımıştır.

"VİZE KONUSUNDA SÖZÜNDE DURMADILAR"
Almanya AB müktesebatına uymayan ülke konumuna düşmüştür. Örneğin bir vize konusu söz konusu olmuştur, AB sözünde durmamıştır. Mültecilerle ilgili Türkiye'ye ödeme vaadinde oldukları bir para vardı, 3+3 milyar Euro söz verdiler, vermediler.Bizimse harcamış olduğumuz rakam 30 milyar euroyu aşmıştır.

"TÜRK DÜŞMANI PARTİLERE OY VERMEYİN"
Almanya şu anda neyi konuşuyor. Önümüzdeki seçimler için Türkiye'yi ne kadar hırpalarsak o kadar oy alırız kavgasına düşmüşlerdir. Almanya'da yaşayan bütün soydaşlarıma sesleniyorum, sakın yanlışa düşüp bunları desteklemeyin. Ne Hristiyan Demokratlara, ne yeşillere ne SPD bunların hepsi Türkiye düşmanıdır.Türkiye düşmanlığı yapmayan siyasi partilere destek verin. Çünkü bu bir yerde artık Almanya'da yaşayan vatandaşlarımızın onur meselesidir. Demokratik haklarını kullanarak bu mücadeleyi vermelerini istiyorum.

"GEREKLİ DERSİ TÜRK SEÇMEN VERECEK"
Öncelikle Almanya bir defa buradaki siyasi partiler bu mücadeleyi demokratik tavır içinde yürütmeleri lazım. Bunu yapamadılar. Hamburg zirvesinde de bunu gördük. Kendileriyle açıkça bunları konuştuk. Değişen bir şey olmadı. Aynı kafadalar. 1 milyona yakın Türk seçmen bu sistemi değiştirecektir. Gerekli dersi Türk seçmen verecektir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2017, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.