Erçenedeki harabeler temizleniyor

Afşin'de, kent yaşamını olumsuz etkileyen ve görüntü kirliliğine yol açan yarı yıkık harabe niteliği taşıyan yapıların yıkımına Afşin merkezde başlanmasının ardından, şimdide mahallelerde devam ediyor.

Erçenedeki harabeler temizleniyor

 

Afşin'deki kent yaşamını olumsuz etkileyen yarı yıkık harabe niteliği taşıyan yapılar belediyemiz ekipleri tarafından yıkılarak temizleniyor. Uygun olan yerlerin yeşil alan olarak yeniden düzenlenerek vatandaşlara kazandırılacağı bildirildi.

 

 

 

Afşin'de, kent yaşamını olumsuz etkileyen ve görüntü kirliliğine yol açan yarı yıkık harabe niteliği taşıyan yapıların yıkımına Afşin merkezde başlanmasının ardından, şimdide mahallelerde devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven konuşmalarında şu ifadeleri kullandı:

 

 

"İlçemiz genelinde görüntü kirliliğine sebep olan, kent yaşamını olumsuz etkileyen aynı zamanda da tehlike arz eden çürük binalar yıkılıyor. Belediyemizin girişimleri ile gerçekleştirilen çalışmalarda, Fen İşleri ve Zabıta Müdürlüğü ile koordineli çalışılarak binaların yıkım işlerini gerçekleştiriyoruz. Afşin merkezde başlattığımız uygulamanın ardından şimdi de Erçene Mahallemizde ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor. Yıkım çalışmaları tamamladıktan sonra uygun olan yerler yeşil alanlar olarak yeniden düzenlenerek kentimize kazandırılacak"

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.