Elbistan'da şehre inen arılar vatandaşlara zor anlar yaşattı!

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde kovanlarından kaçan binlerce bal arısı şehrin en işlek caddesinde vatandaşlara zor anlar yaşattı.

 Elbistan'da şehre inen arılar vatandaşlara zor anlar yaşattı!
banner150

Yaşamın kaynağı bal arıları kovanlarında yaptığı ballar ile doğanın dengesini sağlıyor milyonlarca çiçeği gezerek özünden çıkardıkları bal ile kovanları dolduran bal arıları bu sefer hiç istenmeyen bir yerde insanlara zor anlar yaşattı.

 

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yaşanan olayda kovalarından kaçıp bir dal üzerinde kümeleyen yüzlerce bal arısı Elbistan'ın en işlek kalabalık caddesinde insanlara zor anlar yaşattı. Kaçan kraliçe arıyı takip eden bal arıları kalabalık olarak insanları rahatsız etmesi sağa sola kaçışmalarına neden oldu.

 

Son olarak arı yetişiriliciği Mevlut Y. İsimli vatandaş, büyük bir kutu içerisine almayı başardı. Bu mevsimde sık sık meydana geldiğini söyleyen Mevlut Y.; Oğul zamanı olduğu için arılar oğul atar. Bu oğulda yer arar ve kovandan çıkmış çarşı merkezine kadar gelmiş.''dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.