Dolandırılmaktan oğlu kurtardı

Cep telefonuna gelen '10 bin lira hediye kazandınız' mesajına inanarak kendisine verilen hesap numarasına para yatırmak isteyen 61 yaşındaki vatandaş, oğlunun sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu.

Dolandırılmaktan oğlu kurtardı

 

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde cep telefonuna gelen '10 bin lira hediye kazandınız' mesajına inanarak kendisine verilen hesap numarasına para yatırmak isteyen 61 yaşındaki vatandaş, oğlunun sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu.  

 

 

Edinilen bilgiye göre, aslen Ekinözü ilçesi Soysallı nüfusuna kayıtlı olan 61 yaşındaki Şükrü T.’nin cep telefonuna '10 bin TL hediye kazandınız' şeklinde bir mesaj geldi. Mesajdaki numarayı arayan Şükrü T.’nin karşısına çıkan kişi, hediye olarak kazandığı belirtilen parayı alabilmesi için verecekleri bir hesaba 510 TL yatırması gerektiğini söyledi. Şükrü T.’den parayı yatırana kadar telefonu açık bırakmamasını isteyen dolandırıcı, 10 bin TL’nin de hesaplarına yatıracağı 510 TL ile birlikte geri iade edileceğini söyledi.

 

Dolandırıcının telkinlerine inanan Şükrü T., bir yakını ile birlikte Ekinözü ilçesinden yaklaşık 30 kilometre kat ederek Elbistan’a geldi. Bu sırada telefondaki dolandırıcının konuşmalarından şüphelenen Şükrü T., diğer cep telefonundan oğlu Recep T.’yi aradı. Oğlunun sakın para yatırma uyarısını dikkate alan baba Şükrü T., bir bankanın Elbistan şubesinde ATM’de dolandırıcıların verdikleri hesaba para yatırmak üzereyken oğlu sayesinde dolandırıcıların ağına düşmekten son anda kurtulmuş oldu. Daha sonra bankaya gelen polis ekipleri, Şükrü T.’nin görüştüğü kişi ve cep telefonu numarasını alarak dolandırıcının izini bulmak için çalışma başlattı.

 

Dolandırıcıların tuzağına düşmekten son dakikada kurtulan Şükrü T. ise, “Az kalsın 510 liram gidiyordu. Şüphelenip oğlumu aramasam beni de dolandıracaklardı. Buna şükür” diye konuştu.

 

MURAT SÜRÜCÜ / KAHRAMANMARAŞ

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.