Dışişleri'nden Japonya açıklaması: Hayal kırıklığına uğrattı!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Japonya'da, nisan ayında yürürlüğe girecek olan yabancıların oturma izinlerini düzenleyen yeni yasa kapsamında, yabancı işçi kabul edilmeyecek ülkelere ilişkin yayınlanan taslak bildiride Türkiye'nin de yer alması hayal kırıklığına yol açmıştır. Bu konuda Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Bakanlığımıza çağırılarak, duyduğumuz rahatsızlık kendisine iletilmiştir" ifadelerini kullandı.

Dışişleri'nden Japonya açıklaması: Hayal kırıklığına uğrattı!
banner150

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Japonya'da,  nisan ayında yürürlüğe girecek olan yabancıların oturma izinlerini düzenleyen  yeni yasa kapsamında, yabancı işçi kabul edilmeyecek ülkelere ilişkin yayınlanan  taslak bildiride Türkiye'nin de yer alması hayal kırıklığına yol açmıştır." dedi. 

Aksoy, Japonya'da yabancı kişilerin oturma izinlerini düzenleyen yeni  yasa kapsamında, yabancı işçi kabul edilmeyecek ülkelere ilişkin yayınlanan  taslak bildiride Türkiye'nin de yer almasına ilişkin soruya cevap verdi.

Sözcü Aksoy, "Japonya'da, nisan ayında yürürlüğe girecek olan  yabancıların oturma izinlerini düzenleyen yeni yasa kapsamında, yabancı işçi  kabul edilmeyecek ülkelere ilişkin yayınlanan taslak bildiride Türkiye'nin de yer  alması hayal kırıklığına yol açmıştır." ifadelerini kullandı.

Bu durumun iki ülke arasındaki köklü ve dostane ilişkiler ile  stratejik ortaklık anlayışı ruhunu yansıtmadığını vurgulayan Aksoy, kararın en  kısa sürede gözden geçirilerek, düzeltileceğine inandıklarını belirtti.

Aksoy, "Bu konuda Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Bakanlığımıza  çağırılarak, duyduğumuz rahatsızlık kendisine iletilmiştir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.