Dikkat! Karla karışık yağmur geliyor...

Yapılan son tahminlere göre; Kahramanmaraş'ta hava sıcaklığı önemli ölçüde düşerken, havanın karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Dikkat! Karla karışık yağmur geliyor...
banner150

 

Kahramanmaraş, bugünden itibaren 4 gün boyunca karla karışık yağmura sahne olacak.

 

 

Yapılan son tahminlere göre; Kahramanmaraş'ta hava sıcaklığı önemli ölçüde düşerken, havanın karla karışık yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bugün, yarın, pazar ve pazartesi günleri karla karışık yağmurun beklendiği Kahramanmaraş'ta hava sıcaklığı en düşük 2, en yüksek 9 derece olması tahmin ediliyor. Salı günü ise Kahramanmaraş, parçalı bulutlu bir havayla karşılaşacak.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre; Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu, Balıkesir, Çankırı, Kırıkkale, Gümüşhane, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli'nin doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu, Balıkesir, Çankırı, Kırıkkale, Gümüşhane, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli'nin doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

 

Hava sıcaklığının; batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise, genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyi, Kıyı Ege ile Çanakkale ve Mersin çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.