Denizli'de facia kıl payı önlendi!

Denizli'de trafik lambalarının olduğu bölgede elektrik panosu içine yerleştirilen bomba düzeneği, son anda fark edilerek kontrollü olarak imha edildi.

Denizli'de facia kıl payı önlendi!

 Denizli'de polis tarafından yapılan kontrollü patlamanın detayları ortaya çıkmaya başladı. Çalışmayan trafik ışığı direğinin elektrik kutusunu açan teknisyenler farklı bomba düzeneğiyle karşılaşınca polis alarma geçti.

PANOYA PLASTİK KELEPÇEYLE BAĞLANMIŞ

Olay, Denizli- Antalya karayolu üzerindeki Ulus Caddesi'nde akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, cadde üzerindeki kavşakta bulunan trafik ışıklarının yanmaması üzerine bölgeye giden elektrik teknisyenleri ışığın bulunduğu elektrik direğinin kutusunu açınca panoya plastik kelepçe ile bağlanmış bir düzenek tespit etti. Bunun üzerine teknisyen durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri bölgeyi araç ve yaya trafiğine kapatıp ardından bomba imha uzmanlarını istedi.

2 SAAT GENİŞ ÇAPLI ÇALIŞMA YAPILDI

Olayın yaşandığı kavşağa gelen bomba imha uzmanları direği inceledikten sonra fünye ile kontrollü patlama yaptı. Olay sonrası polis ekipleri bölgede yaklaşık 2 saat süren geniş çaplı bir inceleme yaptı. Patlamanın etkisi ile bazı iş yerlerinin camları kırılarak maddi hasar meydana geldi.
Fotoğraf karelerine yansıyan düzeneğin pil ve kablolardan oluştuğu gözlendi. Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın geniş çaplı olarak devam ettiği bildirildi.

VALİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Vali Karahan, olayla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

İlimiz Acıpayam yolu kavşağı ile Ulus kavşağı kesişimindi şüpheli paket olduğu yönünde haber merkezine yapılan ihbar ile ilgili olay yeri çevresinde alınan güvenlik önleminden sonra bomba imha uzmanları tarafından şüpheli paket kontrollü olarak patlatılmış, herhangi can ve mal kaybı yaşanmamış olup detaylı çalışmalar başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE

banner55

banner57