Demirören, 3 Temmuzdan daha tehlikeli süreç geliyor

"Mali kriterler bazı kulüplerin canını yakabilir. 3 kulübümüzün lisansı tehlikede"

Demirören, 3 Temmuzdan daha tehlikeli süreç geliyor

 

Dün yayıncı kuruluş Lig TV'de Pazartesi Gecesi Futbolu programına katılan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, bir defa daha 'Mali Kriter' konusuna dikkat çekti. Kulüpleri zor günlerin beklediğini belirten Demirören, "3 Temmuz sürecinden daha tehlikeli bir süreç kulüplerimizi bekliyor: Mali kriterler. Biz bazı kriterler bekledik. Vergi borcu, çalışan borcu olan kulüplere cezalar vereceğiz. Çarşamba günü UEFA lisans için son kararları verecek. 3 kulübümüz bu lisans için tehlikede" dedi. "Bizim aldığımız haberler var, kulüplerle görüşüyoruz. Bir de kulüp lisansı var. Bunu alamayanlar da liglere katılamayacak. Göksel Gümüşdağ da kulüp başkanlarına bu konunun hassasiyetini anlatıyor. Şimdiden medyada transferleri okuyoruz. Kulüp oyuncusunun maaşını ödemiyor ama transfer yapacağını okuyoruz! UEFA bunları çok yakından izliyor. Biz federasyon olarak lisansı verememe durumumuz var" ifadelerini kullandı.
F.Bahçe kontrole girecek
Demirören bazı takımlar hakkında ise, "Beşiktaş ve Trabzonspor anlaşmalarını yaptı. Bursaspor kontrol altında. Galatasaray da kontrol altında ama bir tehlikesi bulunmuyor. Fenerbahçe de Avrupa'ya gideceği için kontrol altına girecek. Bizim yardımımız olur fakat karar UEFA'nındır. Biz sadece uygulayıcı oluruz. Bursa'nın cezasının kalkma durumu yok. İnşallah CAS'tan güzel bir karar çıkar" şeklinde konuştu. 


Cüneyt Çakır finali yönetebilir
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Cüneyt Çakır'la ilgili olarak, "Gayri resmi olarak Cüneyt Çakır'ın Şampiyonlar Ligi finali için büyük şansı olduğunu biliyoruz. UEFA ile yaptığımız diyaloglardan biliyoruz" derken, "Sezon başında bir karar aldık ve sadece son hafta maçlarının aynı saatte oynanacağını söyledik. Şimdi istekler geliyor. Son 3 haftadaki maçları aynı saatte yapın diye. Biz sezon başında açıkladık ve bunu değiştirmeyeceğiz" ifadesini kullandı. Hakemler  30 bin lira alıyor
Passolig'in önce eleştiri de alsa tribün kavgalarını azalttığını belirten Demirören, "Üzerimizde siyasetin baskısı yok, desteği var. UEFA'dan gelen heyetler Riva'ya hayran kalıyor. Fatih Terim'le abi-kardeş gibiyiz. Bölgelerdeki problemleri dinliyor, daha da dinleyecek. Bizim amacımız arada bir değil, her turnuvaya katılmak. Terim'le birbirimize arkamızı dönüp yürüyebiliyoruz" sözlerini kullandı. Başkan hakem maaşlarına da değinerek, "15 bin lira aylık veriyoruz. Bir de maç paraları var. Bir profesyonel hakemin eline ayda 30 bin lira geçiyor. Avrupa'da aylık 50 bin avro civarında para alıyorlar" dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE