Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı duyurdu... Personel alınacak!

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'na, sınavla 59 uzman yardımcısı alımı yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı duyurdu... Personel alınacak!

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 59 personel alacak. Kurumun Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, strateji ve bütçe  uzman yardımcısı alımı için giriş sınavı gerçekleştirilecek. Böylece, genel idare  hizmetleri sınıfının 6, 7, 8 ve 9'uncu derecelerine atanacak toplam 59 uzman  yardımcısı istihdam edilecek. Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Sınavı'na katılmak isteyen  adayların en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının iktisat,  işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, hukuk, sosyoloji, istatistik,  inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği ile şehir ve  bölge planlama bölümlerinden ya da yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim  kurumlarının YÖK tarafından bu bölümlere denk kabul edilen bölümlerinden mezun  olması gerekiyor.

Başvuracak adaylarda ÖSYM tarafından 22-29 Temmuz 2018 veya 14-21  Temmuz 2019'da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre  belirlenen puan türlerinden 70 ve daha yüksek, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'ndan (YDS) İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça dillerinin az  birinden son 5 yıl içinde en az 70 puan almış olmaları şartları aranıyor.

Başvurular, 4 Kasım mesai bitimine kadar (saat 18.00) www.sbb.gov.tr  adresinden yapılacak. Şahsen veya posta yoluyla yapılacak müracaatlar kabul  edilmeyecek.  Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Sınavı 8 Aralık saat 10.00'da Ankara'da yapılacak. Adayların sınava girecekleri adresler 29 Kasım'dan itibaren  www.sbb.gov.tr internet adresinden duyurulacak.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.