Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ya ıslah ya tasfiye edeceğiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Yerel seçimlerdeki aday belirleme sürecine değinen Erdoğan, teşkilata uyarıda bulunarak, "Yolunu şaşıranları ya ıslah ya tasfiye edeceğiz. Kim ki ben aday olmadım diyerek çalışmıyorsa, o kişi zaten hiçbir zaman AK Partili olamamış demektir" ifadelerini kullandı

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Son grup toplantımızdan bugüne geçen 2 haftada önemli çalışmalara imza attık. Tarım Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen fidan dikme projesine katıldık. Her bir öğrencimiz okulunu bitirdiğinde, onun adına dikilen fidan 10, 15 yıllık koca bir ağaca dönüşecek.

"PARİS ZİYARETİMİZDEN BİR ŞEY ÇIKARMA GAYRETİ BOŞUNA"

Bürokraside tıkanıklıklar yaşandığını biliyoruz. İnşallah en kısa sürede aşacağız. Böyle dönemler imtihan dönemleridir. İmtihanı başarıyla veremeyenler görevi devredeceklerdir. Başarılı olanlar milletimizin takdirine ulaşacaktır.  En çok ders çıkarmamız gereken hadiselerden biri 1. Dünya Savaşı'dır. Paris ziyaretimizden bir şey çıkarma gayreti boşunadır. 

"NİYE RAHATSIZ OLUYORSUNUZ?"

Gezi Parkı ile ilişkili kişiler gözaltına alındı. Batı'dan ve malum çevrelerden açıklama geliyor. Dünyada bu işlerin finansörü olduğu gibi, Türkiye'de de finansörü olan kişiler var. Batı bu kişi içeri alınınca niye rahatsız oluyor? Kendi ülkenizde olunca feryat figan. Türkiye'de olunca akademisyendir falan filan. Siz bunları bizim külahımıza anlatın. Gündemlerinde hala 'Biz Türkiye'yi nasıl karıştırırız var' Ülkemizi bölemeyeceksiniz. 

"İLÇELERE DE İNMEYE BAŞLADIK"

TürkAkım Boru Hattı'nın açılışına katıldık. Konuşacaksanız gelin bunları konuşalım. Gündemlerinde hala Türkiye'yi nasıl karıştırırız var. Milletimiz 4 ay sonra en büyük dersi sandıkta verecektir. 2018'in sonunda tamamıyla bitecek. Tedarik başlayacak. 2019 Mart mahalli seçimlerine de çalıştık. İlçelere de inmeye başladık. Temayül yoklamaları da yapıldı. Partimiz kesintisiz mesai halinde. Siyaset ve teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak, titiz bir çalışmayla adaylarımızı netleştirmenin peşindeyiz.

"GERİCİLİKTİR, ÇAĞDIŞILIKTIR"

Ülkemizde son dönemlerde eski Türkiye'de kaldığını düşündüğümüz tartışmaların içine çekilmeye çalışıldığını görüyoruz. Dünyanın 21. yüzyılın ikinci yarısına hazırlandığı dönemde, ülkemizin baskı dönemine çekilmeye çalışılması manidardır. Buna bir isim verilecekse gericiliktir, çağdışılıktır. Türkiye'nin geldiği yerde eski, baskıcı günlere dönülmesini isteyenlere başka ne söz olabilir. Bizim milletimiz tek parti dönemini vicdanında hak ettiği yere çoktan oturtmuştur.

"CHP ZİHNİYETİ HAK ETTİĞİ CEVABI SANDIKTA ALACAKTIR"

Türkiye'nin tarihinde adı yoklukla, faşizan baskıyla özdeşleşmiş bir partinin aynı kafada gidiyor olmasını ülkemizin talihsizliği olarak görüyoruz. Rahmetli Nurettin Topçu, 'Kendimiz dışında nereye koştuysak gurbette kaldık' der. Milletimiz kendisi ile aynı değerleri yaşayan ve yaşatan, aynı türküleri söyleyen yerli ve milli siyasetçi ile siyaset istiyor. Artık her adımını devlet ve millet düşmanları ile birlikte atanlar ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar yeniden hortlayamayacaklardır. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı'ndan başlayıp, milletin kendisine hakaret eden bu CHP zihniyeti hak ettiği cevabı 31 Mart'ta sandıkta alacaktır.

"YA ISLAH EDECEĞİZ YA DA TASFİYE EDECEĞİZ"

Kaybettikleri mevzileri kazanmak için yeni taktikler üretecek kabiliyeti olmayanlar eski usul yöntemleri tedavüle sokuyor. Yolunu şaşıranları ya ıslah ya tasfiye edeceğiz.

YEREL SEÇİMLERDE ADAYLIK SÜRECİ

Bir göreve çok kişi talip olur, bir kişi sonunda üstlenir. Tüm adaylarımız da onun yanında saf tutar. Kendi adaymış gibi çalışır. Kim ki ben aday olmadım diyerek çalışmıyorsa, o kişi zaten hiçbir zaman AK Partili olamamış demektir. Aynı şekilde şuradan neden aday olamadım, buradan aday oldum diyorsa önce nefsini bir hizaya çeksin. Biz bir davayız, teşkilatız. İstişareler yapılır, sen şurada adaysın denilince eyvallah deyip çalışmaya başlanır. AK Parti ben partisi değil biz partisidir. Kendini bu biz kavramın içinde hisseden herkese AK Parti'de düşecek bir görev vardır.

"ERDİN BİRCAN'A ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUZ"

Erdin Bircan'a da bizler AK Parti Grubu olarak, tabanı olarak Allah'tan rahmet diliyoruz ve CHP tabanına da bu temennilerimizi de iletmek istiyorum. 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.